REKLAMA

W czwartek nieformalne rozmowy Szydło-Orban m.in. ws. grudniowego szczytu UE

  • Autor: PAP/JS
  • 07 grudnia 2016 18:32
W czwartek nieformalne rozmowy Szydło-Orban m.in. ws. grudniowego szczytu UE Według informacji podanych przez KPRM, tematami czwartkowych rozmów premierów Polski i Węgier, obok przygotowań do szczytu UE, mają być także migracje, bezpieczeństwo i gospodarka (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Przygotowania do grudniowego posiedzenia Rady Europejskiej będą głównym tematem nieformalnych czwartkowych (8 grudnia) rozmów w Krakowie premier Beaty Szydło z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbanem - poinformowała KPRM.

Według informacji podanych przez KPRM, tematami czwartkowych rozmów premierów Polski i Węgier, obok przygotowań do szczytu UE, mają być także migracje, bezpieczeństwo i gospodarka.

Szczyt Rady Europejskiej w Brukseli z udziałem szefów państw i rządów krajów członkowskich UE planowany jest na 15 i 16 grudnia. Wśród jego głównych tematów mają znaleźć się migracje, unijna polityka azylowa, problemy socjalne, bezpieczeństwo, a także losy umowy stowarzyszeniowej UE z Ukrainą w kontekście negatywnego wyniku przeprowadzonego w tej sprawie w Holandii referendum.

Premier Węgier - jak poinformowano na stronie internetowej KPRM - będzie w Krakowie w dniach 8-9 grudnia w związku z planowanym udziałem w konferencji naukowej pt. "Europa Centralis: losy regionu na przestrzeni dziejów".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA