REKLAMA

W czwartek o godz. 15. klub PO nt. protestu i scenariuszy na przyszłość

  • Autor: PAP/JS
  • 28 grudnia 2016 15:51
W czwartek o godz. 15. klub PO nt. protestu i scenariuszy na przyszłość Według Grabca, decyzja o zwołaniu posiedzenia klubu Platformy została podjęta jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia (fot. facebook.com)

• W czwartek (29 grudnia) o godz. 15. zbiera się klub PO.
• Celem spotkania ma być podsumowanie dotychczasowego przebiegu protestu na sali obrad Sejmu, a także omówienie możliwych scenariuszy na przyszłość - poinformował rzecznik PO Jan Grabiec.

Według Grabca, decyzja o zwołaniu posiedzenia klubu Platformy została podjęta jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Wówczas to klub PO również się spotkał i jednomyślnie opowiedział się za kontynuacją trwającego od 16 grudnia na sali obrad protestu opozycji, w którym biorą udział głównie posłowie PO i Nowoczesnej.

W czwartek posłowie Platformy mają m.in. podsumować jego dotychczasowy przebieg. "Chodzi o podsumowanie dotychczasowego przebiegu protestu w Sejmie no i rozmowę na temat przyszłości, planów do najbliższego posiedzenia Sejmu" - powiedział Grabiec. "Zjadą się wszyscy posłowie Platformy, można będzie wymienić uwagi, przedstawić informację na temat tego, co się wydarzyło, a raczej tego, co się nie wydarzyło ze strony PiS" - dodał.

Grabiec powtórzył postulaty PO, dotyczące m.in. dokończenia, przerwanego zdaniem Platformy, 16 grudnia posiedzenia Sejmu i ponownego przegłosowania m.in. przyszłorocznej ustawy budżetowej.

16 grudnia marszałek Sejmu Marek Kuchciński przeniósł obrady do Sali Kolumnowej, ponieważ wcześniej opozycja zablokowała mównicę sejmową. Protest był następstwem wykluczenia z posiedzenia posła PO Michała Szczerby oraz planowanych przez Kuchcińskiego zmian zasad pracy dziennikarzy w Sejmie. Na Sali Kolumnowej przeprowadzone zostały głosowania m.in. nad budżetem na 2017 r. - opozycja uznała je za nielegalne. Od 16 grudnia posłowie PO i Nowoczesnej stale, rotacyjnie, przebywają na sali obrad.

Według zapowiedzi ich akcja ma potrwać do 11 stycznia, na kiedy to zaplanowane jest rozpoczęcie kolejnego posiedzenia Sejmu. Przed świętami Bożego Narodzenia politycy PO mówili nieoficjalnie, że tego dnia opozycja ma ponownie zablokować mównicę sejmową.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA