REKLAMA

W czwartek odprawa premier Beaty Szydło z ambasadorami

  • Autor: PAP/JS
  • 04 września 2017 21:19
W czwartek odprawa premier Beaty Szydło z ambasadorami Odprawa premier Beaty Szydło zaplanowana jest na 7 września (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

W najbliższy czwartek (7 września) o godz. 10, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, rozpocznie się odprawa premier Beaty Szydło z ambasadorami RP - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Doroczna narada ambasadorów RP rozpoczęła się w poniedziałek i potrwa do piątku. W poniedziałek z ambasadorami spotkał się prezydent Andrzej Duda, a także marszałkowie Sejmu - Marek Kuchciński i Senatu - Stanisław Karczewski.

Wśród gości zagranicznych uczestniczących w naradzie jest m.in. Sven Mikser, szef MSZ Estonii sprawującej obecnie prezydencję w UE. We wtorek minister SZ Witold Waszczykowski ma się spotkać z szefem MSZ Słowacji Miroslavem Lajczakiem.

Jak mówił doradca szefa MSZ Przemysław Żurawski vel Grajewski tematami narady są m.in. migracja, polityka klimatyczna, wycinka Puszczy Białowieskiej, spór z UE o TK i sądownictwo, a także unijna dyrektywa o pracownikach delegowanych. Poruszane są też kwestie związane z Polonią.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA