REKLAMA

W czwartek po spotkaniu Komitetu Politycznego posiedzenie klubu PiS

  • Autor: PAP/JS
  • 06 grudnia 2017 21:55
W czwartek po spotkaniu Komitetu Politycznego posiedzenie klubu PiS Czwartkowego posiedzenie klubu PiS - według nieoficjalnych informacji - ma odbyć się o godz. 21. (fot. pis.org.pl)

W czwartek (7 grudnia), po spotkaniu Komitetu Politycznego PiS odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości - poinformowała rzeczniczka partii Beata Mazurek. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, posiedzenie klubu zaplanowano na godz. 21 i będzie dotyczyć m.in. rekonstrukcji rządu.

Mazurek wcześniej w środę poinformowała, że Komitet Polityczny PiS zbierze się w czwartek po południu, a rozmowy będą dotyczył m.in. rekonstrukcji rządu. Wcześniej mówiła, że nie jest tajemnicą, iż pojawiła się propozycja kandydatury na premiera Mateusz Morawieckiego, choć - jak dodała - decyzji jeszcze nie ma. W poniedziałek lider PiS Jarosław Kaczyński spotkał się m.in z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorządowych. Według informacji  rozmawiano m.in. o "spodziewanej w grudniu" rekonstrukcji rządu.

W wywiadzie dla TV Trwam premier Beata Szydło oceniła, że rozmowy o rekonstrukcji rządu toczą się zbyt długo. Jak mówiła, sama zapowiedziała zmiany, przygotowała propozycje i je przedstawiła. "Ten okres był zbyt długi i chciałabym, żeby się zakończył" - dodała. Wyraziła przekonanie, że przedłużanie tematu rekonstrukcji "szkodzi Polsce".

Czwartkowego posiedzenie klubu PiS - według nieoficjalnych informacji - ma odbyć się o godz. 21. "Głównym tematem spotkania ma być rekonstrukcja rządu" - powiedział jeden z polityków z kierownictwa partii.

Wiceprezes PiS Adam Lipiński ocenił w środę, że rekonstrukcja rządu powinna być przeprowadzona jeszcze przed świętami. Jego zdaniem naturalnym kandydatem na premiera jest szef PiS, jeśli jednak Jarosław Kaczyński się nie zdecyduje, "to najlepszym kandydatem jest Mateusz Morawiecki".

Dokonanie zmian w rządzie premier Beata Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała, kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Rzecznik rządu Rafał Bochenek zapowiedział później, że rekonstrukcja Rady Ministrów będzie miała charakter strukturalny.

Kaczyński mówił w połowie listopada, że rekonstrukcja rządu pewnie będzie troszkę odłożona w czasie, bo premier zaproponowała interesujące zmiany strukturalne. Według Kaczyńskiego, "ostateczne decyzje, co do personaliów" będą "podjęte w ciągu stosunkowo niedługiego czasu, ale pewnie dowiemy się o nich w grudniu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA