REKLAMA

W czwartek w Sejmie głosowanie nad projektem ws. aborcji

  • Autor: PAP/JS
  • 05 października 2016 19:21
W czwartek w Sejmie  głosowanie nad projektem ws. aborcji Ryszard Terlecki. (fot.ryszardterlecki.pl)

W czwartek (6 października) w Sejmie odbędzie się zapewne głosowanie nad sprawozdaniem komisji sprawiedliwości, która rekomenduje odrzucenie projektu ustawy zaostrzającego prawo aborcyjne oraz zapewne głosowania - poinformował szef klubu PiS wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

- Jutro w Sejmie będzie dalszy ciąg tego, co miało miejsce dzisiaj na komisji - czyli będzie sprawozdanie komisji i zapewne głosowanie nad odrzuceniem lub nie tego projektu - powiedział Terlecki na konferencji prasowej w Sejmie.

Czytaj też: Dzierżawski: PiS zlekceważył swoich wyborców. Mam nadzieję, że to wypadek przy pracy

- My podkreślamy jedno - to nie jest nasz projekt, my się nie zgadzamy na karanie kobiet, to nigdy nie było naszym zamiarem. Mieliśmy jasne sygnały Kościoła, że również nie podziela tego radykalnego punktu widzenia. Przygotowujemy rozwiązania, które będą do przyjęcia przez obie strony - poinformował Terlecki.

Według niego, "po pierwsze niezbędne są projekty i działania osłonowe dla tych matek, które znajdą się w trudnej sytuacji z powodu rozmaitych wad czy problemów ich dzieci, a po drugie, żeby ograniczyć możliwość dokonywania zabijania dzieci z zespołem Downa".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA