REKLAMA

W KOD szukają 8 tys. zł. Zgłoszą sprawę do prokuratury

  • Autor: GP
  • 30 marca 2017 09:09
W KOD szukają 8 tys. zł. Zgłoszą sprawę do prokuratury KOD nie ustaje w staraniach by wyprowadzać Polaków na ulice miast. (fot.:facebook.com/KomitetObronyDemokracji)

Komitet Obrony Demokracji (KOD) szuka funduszy ze zbiórki publicznej. 8 tysięcy złotych ktoś miał ukraść. Sprawa ma trafić do prokuratury.

• Władze Komitetu Obrony Demokracji (KOD) stwierdziły brak 8 tysięcy złotych z jednej ze zbiórek publicznych z 2016 roku.

• Rozważany jest wniosek do prokuratury w sprawie zaginionych funduszy.

Zgodnie z uchwałą zarządu głównego Komitetu Ochrony Demokracji (KOD), do której dotarła Wirtualna Polska, w kierownictwie organizacji pojawiły się wątpliwości co do zbiórek publicznych organizowanych przez Komitet. To poważna sprawa, bo dotyczy organizacji, która skupiała w 2016 roku znaczną uwagę opinii publicznej, a to właśnie zbiórek z 2016 r. dotyczą wątpliwości.

Zgodnie z informacjami Wirtualnej Polski. KOD w najbliższych dniach złoży w tej sprawie zawiadomienie do warszawskiej prokuratury.

Kwota której brakuje to 8 tys. złotych. Anonimowe źródło z KOD, które wypowiedziało się dla Wirtualnej Polski twierdzi, że pieniądze pochodzące ze zbiórki musiały zostać skradzione.

To kolejny problem, który może odbić się na wizerunku organizacji. Niedawno głośno było o usługach informatycznych świadczonych dla KOD przez firmę MKM Studio. Faktury wystawiała Magdalena i Mateusz Kijowscy - lider KOD-u.

Przypomnijmy, Komitet Obrony Demokracji powstał pod koniec2015 roku na fali sprzeciwu wobec polityki rządu PiS i prezydenta Andrzeja Dudy. Pierwszym tematem jaki zogniskował działanie Komitetu były zmiany legislacyjne, które przeprowadziła większość sejmowa wokół Trybunału Konstytucyjnego. KOD bronił status quo jakie zaatakował PiS. Organizacja mocno popierała działania ówczesnego prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego.

Głównymi działaniami KOD jakimi manifestuje on swój sprzeciw wobec działań PiS i rządu są manifestacje uliczne. Ponadto przed warszawską siedzibą premiera KOD odlicza dni od nieopublikowania jednego z wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Beata Szydło odmówiła publikacji tego orzeczenia sądu konstytucyjnego, bo uznała je za podjęte nielegalnie.

Opozycja popiera KOD w większości działań formacji pozarządowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • puszatek 2017-03-30 18:48:55
    Do Eupiś: A kto szuka? Myślę, że chyba ktoś z KOD - u skoro zawiadomił prokuraturę , przecież chyba PiS nie szuka. Myśl, zanim coś napiszesz.
  • Eupiś 2017-03-30 13:13:13
    Jakoś nie szuka się wyprowadzonych ze skoków 5 miliardów, a pilnie szuka się 8 tysiecy w KODzie, tak samo nie szuka sie milionów wydanych na zachcianki prezesa. Polska to dziwny kraj!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA