REKLAMA

W Krakowie debatowano na temat polityki spójności

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 13 kwietnia 2016 23:21
W Krakowie debatowano na temat polityki spójności W debacie udział wzięli przedstawiciele wszystkich państw członkowskich UE i Komisji Europejskiej (fot. Twitter/MR)

Polityka spójności była tematem zorganizowanej w Krakowie przez Ministerstwo Rozwoju debaty, w której udział wzięli przedstawiciele wszystkich państw członkowskich UE i Komisji Europejskiej.

Ministerstwo Rozwoju przypomniało, że polityka spójności jest jedną z ważniejszych polityk Unii Europejskiej. "Jej wielowymiarowy, prorozwojowy i proinwestycyjny charakter jest nie do przecenienia w sytuacji, kiedy UE dąży do zwiększenia swojej konkurencyjności" - podało MR w komunikacie. Dlatego, jak twierdzi,  tak ważne są rozmowy o jej roli, szczególnie w kontekście zbliżającego się przeglądu aktualnie obowiązującego budżetu UE na lata 2014-2020. 

Do końca 2016 r. Komisja Europejska jest zobowiązana do przedstawienia propozycji zmian
w wieloletnim budżecie UE, tzw. Wieloletnich Ramach Finansowych na lata 2014-20.

"To trudny czas dla Europy z uwagi na stojące przed nią wyzwania. Konieczne jest przeciwdziałanie niekorzystnym warunkom społeczno-ekonomicznym, takim jak: długotrwały kryzys finansowy, wysoki poziom bezrobocia wśród osób młodych oraz zmniejszająca się konkurencyjność Europy na arenie światowej. Na to nakłada się konieczność rozwiązania kryzysu związanego z napływem  uchodźców i eliminowania zagrożenia terroryzmem" - informuje resort rozwoju.

Jak twierdzi, dyskusja w ramach planowanego przeglądu budżetu w dużej mierze oscylowała wokół tych zagadnień.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA