REKLAMA

W Krakowie obchody 7. rocznicy pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich

  • Autor: PAP/JS
  • 18 kwietnia 2017 19:39
W Krakowie obchody 7. rocznicy pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich Pogrzeb pary prezydenckiej odbył się w Krakowie 18 kwietnia (fot. youtube/PiS)

Złożeniem wieńca przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w towarzystwie premier Beaty Szydło, ministrów i parlamentarzystów pod pomnikiem św. Jana Pawła II na Wawelu rozpoczęły się obchody 7. rocznicy pogrzebu pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich.

W złożeniu wieńca w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy uczestniczyła szefowa prezydenckiej kancelarii Małgorzata Sadurska.

Główny punkt uroczystości rocznicowych to msza św. w Katedrze na Wawelu. Proboszcz świątyni ks. prałat Zdzisław Sochacki przypomniał we wprowadzeniu, że jej uczestnicy zgromadzili się w rocznicę pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich w sanktuarium narodowym, przy Ołtarzu Ojczyzny i relikwiach św. Stanisława. "To wiara nas tutaj sprowadza, chęć modlitwy, chęć przedstawienia Bogu Miłosiernemu tych, którzy złożyli ofiarę dla nas, dla naszej ojczyzny, podejmując trud uczczenia rocznicy zbrodni katyńskiej" - mówił.

Po mszy przewidziane jest złożenie kwiatów na sarkofagu pary prezydenckiej przez Jarosława Kaczyńskiego i Beatę Szydło w krypcie Katedry Wawelskiej.

Pogrzeb pary prezydenckiej odbył się w Krakowie 18 kwietnia.

W pogrzebie uczestniczyły wówczas delegacje kilkunastu państw, w tym m.in. prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, prezydent Niemiec Horst Koehler, prezydent Litwy Dalia Grybauskaite, prezydent Czech Vaclav Klaus, prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz. Na krakowskim Rynku, okolicznych ulicach i na Błoniach zgromadziło się podczas pogrzebu pary prezydenckiej ok. 150 tys. osób.

We wtorek wjazdowi Jarosława Kaczyńskiego na wzgórze wawelskie towarzyszyła demonstracja z udziałem kilkudziesięciu osób pod hasłem "Stop upartyjnianiu Wawelu". Manifestujących od drogi na Wawel oddzielały barierki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Polak, nie bolszewik 2017-04-18 19:46:39
    Te ich pseudouroczystości, budowane na trupach ludzi zostaną wymazane z pamięci, historii i świadomości już niedługo.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA