REKLAMA

W lutym dwa wyjazdowe posiedzenia klubu PiS w Podlaskiem

  • Autor: PAP/JS
  • 08 lutego 2016 16:58
W lutym dwa wyjazdowe posiedzenia klubu PiS w Podlaskiem Na spotkaniach PiS mają zostać przedstawione pomysły dla regionu i wyrażone wsparcie dla kandydatury Anny Marii Anders w wyborach uzupełniających do Senatu (fot. twitter/Anna Maria Anders)

· 12 lutego odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS w Suwałkach; dwa tygodnie później w Łomży.
· Na spotkaniach mają zostać przedstawione pomysły dla regionu i wyrażone wsparcie dla kandydatury Anny Marii Anders w wyborach uzupełniających do Senatu.

Wybory uzupełniające do Senatu odbędą się 6 marca w okręgu nr 59. Obejmuje on podlaskie powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki. Wybory uzupełniające są tam potrzebne po wygaszeniu mandatu senatora Bohdana Paszkowskiego (PiS), który został wojewodą podlaskim.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiadał, że PiS będzie mocno angażować się w kampanię Anders w marcowych wyborach. Podkreślał też, że w jesiennych wyborach parlamentarnych, w których Anders kandydowała z Warszawy do Senatu, uzyskała bardzo dobry wynik.

Anders mówiła, że jako senator chce być łącznikiem między Polską a Polonią. Na sobotniej konferencji prasowej w Suwałkach Anders podkreślała, że okręg, z którego startuje jest "bardzo historyczny", "bardzo patriotyczny". "Jest to dla mnie okręg idealny" - zaznaczyła.

Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku formalnie zarejestrowała sześciu kandydatów na senatora w wyborach uzupełniających.

Oprócz Anders kandydatami są: Mieczysław Bagiński z PSL, Jerzy Ząbkiewicz, startujący z własnego komitetu wyborczego wyborców "Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu", Szczepan Barszczewski z Partii KORWIN, Andrzej Chmielewski - kandydat Samoobrony oraz Sławomir Gromadzki, zgłoszony przez komitet wyborczy wyborców "Szary Obywatel".

Możliwość zgłoszenia swoich kandydatów miała także Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Jednak ostatecznie tego nie zrobiły. Platforma od początku poparła kandydaturę Bagińskiego. Nowoczesna, w przesłanym w sobotę PAP komunikacie, oficjalnie poparła także kandydaturę Bagińskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA