REKLAMA

W MKiDN pierwsze spotkanie zespołu ds. organizacji 41. sesji UNESCO

  • Autor: PAP/JS
  • 19 stycznia 2017 20:16
W MKiDN pierwsze spotkanie zespołu ds. organizacji 41. sesji UNESCO Wicepremier prof. Piotr Gliński, otwierając środowe spotkanie, powiedział, że przygotowywana sesja to "wielkie, prestiżowe wydarzenie na arenie międzynarodowej, które Polska będzie miała zaszczyt w tym roku organizować". (fot. MKiDN)

• Sprawy związane z organizacją 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO były przedmiotem pierwszego spotkania międzyresortowego zespołu ds. sesji.
• W spotkaniu uczestniczył minister kultury Piotr Gliński.
• Sesja to wielkie, prestiżowe wydarzenie - mówił.

Spotkanie odbyło się w środę (18 stycznia) w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. "Podczas posiedzenia omówiono kwestie związane z organizacją sesji w Krakowie, w której weźmie udział około 3 tys. osób z ponad 190 państw świata" - poinformował w rzecznik resortu kultury Radosław Różycki.

Jak mówił, "ważnym punktem programu posiedzenia było omówienie spraw związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczestników wydarzenia, a także aspekty dotyczące promocji wydarzenia oraz promocji Polski na arenie międzynarodowej".

Podczas obrad, które odbędą się w Centrum Kongresowym ICE Kraków w lipcu br., dokonywane będą m.in. nowe wpisy na Listę Światowego Dziedzictwa.

Wicepremier prof. Piotr Gliński, otwierając środowe spotkanie, powiedział, że przygotowywana sesja to "wielkie, prestiżowe wydarzenie na arenie międzynarodowej, które Polska będzie miała zaszczyt w tym roku organizować".

W spotkaniu uczestniczyła także przewodnicząca zespołu podsekretarz stanu w MKiDN dr hab. Magdalena Gawin oraz przedstawiciele innych resortów, służb mundurowych i samorządu.

Zadaniem międzyresortowego zespołu, zgodnie z zarządzaniem premier z dnia 21 listopada 2016 r., jest przede wszystkim koordynacja działań organów administracji rządowej, w tym ich współdziałania z organami samorządu terytorialnego i innymi podmiotami, w celu organizacji i zapewnienia bezpieczeństwa 41. posiedzeniu Biura Komitetu Dziedzictwa Światowego UNESCO oraz 41. sesji Komitetu Dziedzictwa Światowego w Krakowie w dniach 2-12 lipca 2017 r

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA