REKLAMA

W MSZ polsko-ukraińskie rozmowy o bezpieczeństwie w regionie

  • Autor: PAP/JS
  • 14 kwietnia 2016 19:09
W MSZ polsko-ukraińskie rozmowy o bezpieczeństwie w regionie Minister Witold Waszczykowski spotkał się z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem (fot. .msz.gov.pl)

• Minister Witold Waszczykowski spotkał się z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem.
• Głównym tematem rozmów była współpraca dwustronna oraz sytuacja bezpieczeństwa w regionie.

Obie strony zgodziły się, że lipcowy szczyt NATO w Warszawie będzie kluczowym wydarzeniem dla bezpieczeństwa w Europie. Minister Waszczykowski stwierdził, że udział Ukrainy w szczycie będzie istotnym czynnikiem stabilizacji regionu.

Podczas rozmów sekretarz Turczynow przekazał szefowi polskiej dyplomacji aktualne informacje na temat sytuacji w strefie konfliktu ukraińsko-rosyjskiego w Donbasie. Pomimo zawieszenia broni codziennie dochodzi tam do ataków na pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy ze strony wspieranych przez Rosję nielegalnych formacji zbrojnych.

Czytaj też: Rosyjskie maszyny bojowe nad Morzem Bałtyckim. MSZ reaguje

Minister Witold Waszczykowski uznał za niedopuszczalne agresywne działania sił antyukraińskich wobec obserwatorów OBWE czy ostatnie porwanie pracownika ONZ. W ocenie ministra tego rodzaju działania negatywnie rzutują na perspektywę implementacji porozumień mińskich.

Sekretarz Turczynow przebywa obecnie z dwudniową wizytą w Polsce. W jej trakcie spotka się również z Szefem BBN Pawłem Solochem, a także marszałkami Sejmu Markiem Kuchcińskim i senatu  Stanisławem Karczewskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA