REKLAMA

W MSZ rozmowy polsko-węgierskie

  • Autor: PAP/JS
  • 09 marca 2016 21:35
W MSZ rozmowy polsko-węgierskie Rozmowy poświęcone były przygotowaniom do Szczytu NATO w Warszawie (fot. M.Jasiulewicz/MSZ)

Kraje naszego regionu powinny się wzajemnie wspierać - powiedział wiceminister Marek Ziółkowski podczas spotkania z podsekretarzem stanu ds. polityki bezpieczeństwa w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Handlu Węgier, Levente Benko.

Rozmowy poświęcone były przygotowaniom do Szczytu NATO w Warszawie, sytuacji bezpieczeństwa w Europie Wschodniej oraz zagrożeniom wynikającym z kryzysu na Bliskim Wschodzie.

Podczas spotkania wiceminister Ziółkowski przedstawił stan przygotowań oraz polskie oczekiwania wobec Szczytu NATO w Warszawie. - Kraje naszego regionu powinny wspierać się nawzajem w realizacji kluczowych postulatów dotyczących wzmocnienia naszego bezpieczeństwa - podkreślił - Liczymy na aktywną i solidarną postawę Węgier w procesie uzgadniania decyzji, które kraje Sojuszu podejmą na szczycie w Warszawie.

Zobacz też: Minister Szczerski o polityce migracyjnej

Wiceministrowie poruszyli także temat konfliktu na Ukrainie. Obie strony zgodziły się, że sankcje na Rosję powinny obowiązywać do czasu pełnego wdrożenia Porozumień Mińskich. - Sankcje są ważnym instrumentem dającym UE wpływ na wypracowanie pokojowego i trwałego rozwiązania kryzysu na Ukrainie - zaznaczył wiceszef polskiego MSZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA