REKLAMA

W obronie demokracji przed opozycją. Demonstracja przed Pałacem Prezydenckim

  • Autor: PAP/jm
  • 18 grudnia 2016 17:05
W obronie demokracji przed opozycją. Demonstracja przed Pałacem Prezydenckim Adam Borowski działacz opozycji antykomunistycznej w PRL. (fot. Twitter)

"W obronie demokracji" - pod takim hasłem manifestują w niedzielę (18 grudnia) przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie licznie przybyli przedstawiciele i zwolennicy Klubów Gazety Polskiej. Demonstracja jest także wyrazem poparcia dla obecnej władzy w Polsce.

- Demokratycznie wybrana władza odda władzę wyłącznie za pomocą kartki wyborczej. I niech oni (m.in. opozycja - przyp.red.) wiedzą, że tej władzy nie będzie bronić wyłącznie ustawowo do tego upoważniona policja, że tej władzy będą bronić również wyborcy tej władzy - mówił do licznie zebranych demonstrantów Adam Borowski, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL.

Krytykował też ostatnie zachowanie w Sejmie posłów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, którzy - w jego ocenie - budują w ten sposób negatywny wizerunek Polski na świecie.

Manifestujący demonstrujący na Krakowskim Przedmieściu przynieśli wiele biało-czerwonych flag; widoczne są też transparenty z napisami: "Brońmy demokracji przed opozycją", "Psy szczekają karawana idzie dalej. Nie zwalniajcie. Alleluja i do przodu", "Poland is free and democtratic".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • patriota 2016-12-18 21:00:31
    Brawo!!! Tak trzymać, kiedy kolejna manifestacja?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA