REKLAMA

W okręgu rybnickim nie opublikowano list wyborczych

  • Autor: WGK
  • 17 września 2015 18:25
W okręgu rybnickim nie opublikowano list wyborczych

Według Dziennika Zachodniego, mimo zakończenia rejestracji list o północy 15 października (wtorek), do popołudnia w czwartek nie opublikowano żadnej listy z okręgu rybnickiego. To jedyna taka miejscowość w Polsce.

Gazeta skontaktowała się z Państwową Komisją Wyborczą w Warszawie i otrzymała informację, że zatwierdzone listy są publikowane na bieżąco i nie ma z tym żadnych opóźnień. - Jeśli otrzymujemy zarejestrowaną i zatwierdzoną listę z Okręgowej Komisji Wyborczej natychmiast umieszczamy ją na stronie internetowej. Skoro nie ma żadnej listy z okręgu rybnickiego, to musi to wynikać z jakiegoś lokalnego problemu. Mogę zdobyć informacje co jest powodem opóźnienia, ale to może potrwać – powiedziała Maria Kołtunowska z biura prasowego PKW Dziennikowi Zachodniemu.

– List nie mamy, bo komisja w Rybniku dostrzegła w nich szereg uchybień i wezwała komitety wyborcze do ich usunięcia. Dzisiaj po południu zbiera się komisja, która zbada, czy wytknięte błędy zostały naprawione. Jeśli tak, listy zostaną zarejestrowane a wówczas niezwłocznie przekażemy je do Warszawy. Tylko bowiem PKW ma prawo publikacji zatwierdzonych list – dodała.

W Okręgowej Komisji Wyborczej o szczegółach problemu nie poinformowano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA