REKLAMA

W Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie klubu PiS z prezydentem Dudą

  • Autor: PAP/JS
  • 09 stycznia 2018 19:36
W Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie klubu PiS z prezydentem Dudą Na spotkaniu brakuje Mateusza Morawieckiego. Premier udał się do Brukseli na spotkanie z szefem i wiceszefem Komisji Europejskiej, Jean-Claude'em Junckerem i Fransem Timmermansem (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

We wtorek (9 stycznia) po godz. 19 w Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie klubu parlamentarnego PiS z prezydentem Andrzejem Dudą.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek powiedziała, że jest to "tradycyjne spotkanie noworoczne". Tę informację potwierdził również szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Na spotkaniu brakuje Mateusza Morawieckiego. Premier udał się do Brukseli na spotkanie z szefem i wiceszefem Komisji Europejskiej, Jean-Claude'em Junckerem i Fransem Timmermansem. Rozmowy mają dotyczyć m.in. praworządności oraz relacji Warszawa-Bruksela.

Spotkanie odbywa się w dniu, w którym doszło do zmian w rządzie; najpierw prezydent Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odwołał ze stanowisk w rządzie dotychczasowych szefów m.in.: MON - Antoniego Macierewicza, MSZ - Witolda Waszczykowskiego, resortu środowiska - Jana Szyszkę, resortu zdrowia - Konstantego Radziwiłła, resortu cyfryzacji - Annę Streżyńską.

Następnie podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim powołał nowych ministrów: spraw zagranicznych - Jacka Czaputowicza, finansów - Teresę Czerwińską, inwestycji i rozwoju - Jerzego Kwiecińskiego, przedsiębiorczości i technologii - Jadwigę Emilewicz, zdrowia - Łukasza Szumowskiego.

Ponadto Mariusz Błaszczak, który dotychczas pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji został powołany na ministra obrony narodowej; nowym szefem MSWiA został dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. Na ministra środowiska powołany został Henryk Kowalczyk, który wcześniej był przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów. Andrzej Adamczyk został powołany na ministra infrastruktury; wcześniej pełnił funkcję ministra infrastruktury i budownictwa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA