REKLAMA

W Parlamencie Europejskim na razie bez debaty o Polsce

  • Autor: PAP/JS
  • 13 września 2017 21:37
W Parlamencie Europejskim na razie bez debaty o Polsce W instytucjach unijnych trwa wyczekiwanie na prezydencki projekt ustawy dotyczącej m.in. Sądu Najwyższego. (fot.pixabay.com)

Większość frakcji politycznych w Parlamencie Europejskim nie chce na razie debaty o Polsce. Jak poinformowały źródła z PE, wniosek liberałów, by dyskusję o naszym kraju przeprowadzić na październikowej sesji, nie uzyskał poparcia wśród grup politycznych.

"Sesje są teraz przeładowane. Wciśniecie jakiegoś tematu, który nie jest pilny, jest trudne" - powiedziało źródło w Parlamencie Europejskim. Po spotkaniu sekretarzy generalnych frakcji, którzy ustalili porządek na następną sesję na początku października, debaty na temat Polski nie ma w planie.

W instytucjach unijnych trwa wyczekiwanie na prezydencki projekt ustawy dotyczącej m.in. Sądu Najwyższego. Wysoko postawione źródło z KE mówiło, że wygaszenie mandatów sędziom doprowadziłoby do automatycznego uruchomienia przez KE art 7. Wówczas możliwa byłaby również debata w PE.

Na razie jednak - jak powiedzieli przedstawiciele zarówno Europejskiej Partii Ludowej, jak i liberałów - temat dyskusji o Polsce nie pojawia się nawet na spotkaniach wewnętrznych frakcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Koniec świata 2017-09-14 09:26:14
    Nie będzie debaty?! Bruksela jest zmeczona ? Jak teraz skundleni folskdojcze lewandowski, boni, von thun i wtyczka trzaskowski zasną w nocy... jak oni sobie poradzą w codziennych obowiązkach. Co napiszą na tweeterze, jak sobie poradzą w tvn, o co ma teraz pytać olejnik. Ja pierdziele, jak żyć?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA