REKLAMA

W PE debata o Polsce. Timmermans: Jest zagrożenie, że kryzys konstytucyjny w Polsce się pogłębi

  • Autor: PAP/JS
  • 14 grudnia 2016 16:49
W PE debata o Polsce. Timmermans: Jest zagrożenie, że kryzys konstytucyjny w Polsce się pogłębi Wiceszef KE Frans Timmerman (fot.:wikipedia.org/CC)

Jest zagrożenie, że kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce się pogłębi po przyjęciu nowych ustaw w tej sprawie - ocenił w PE wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

W trakcie debaty europarlamentu na temat praworządności w Polsce Timmermans przypomniał, że 27 lipca KE wydała zalecenia w sprawie praworządności dla polskiego rządu dotyczące rozwiązania kryzysu wokół TK. "Niestety, od przyjęcia rekomendacji sytuacja się nie poprawiła" - powiedział.

"27 października Komisja otrzymała odpowiedź od polskiego rządu. Jednak w tej odpowiedzi nie ogłoszono żadnych nowych działań polskich władz, by odnieść się do problemów, na które wskazała KE. Raczej wyjaśniono, dlaczego polski rząd nie zgadza się z opinią KE, wyrażoną w zalecenia" - relacjonował wiceszef KE.

Wskazał, ze trzy nowe ustawy w sprawie TK są na ostatnim etapie procesu legislacyjnego w polskim parlamencie. "Podczas gdy te ustawy odnoszą się do niektórych problemów, poruszonych w zaleceniach z 27 lipca, wprowadzają też nowe przepisy, które budzą zaniepokojenie. Szczególnie w sprawie prezesa TK" - ocenił Timmermans.

"Jestem bardzo zaniepokojony tymi nowymi wydarzeniami, które grożą pogłębieniem kryzysu konstytucyjnego" - powiedział. Zaapelował, by umożliwić TK zbadanie nowych ustaw, zanim wejdą w życie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • BOLO 2016-12-15 11:32:05
    ten Timmermans powinien leczyć się do psychiatry, a nawet szpitala, żeby wyleczyć się z nienawiści do ludzi. Chłopak żyje w XXI wieku, i to na Zachodzie, a nie wie jeszcze co to DEMOKRACJA itd. Czasy Hitlera, Stalina itd dawno minęły ! Mógłby ze sobą zabrać Petru i Schetynę na kuracje.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA