REKLAMA

W piątek i sobotę wyjazdowe posiedzenie klubu PiS

  • Autor: PAP/JS
  • 22 września 2016 20:03
W piątek i sobotę wyjazdowe posiedzenie klubu PiS W posiedzeniu ma wziąć udział premier Beata Szydło i ministrowie(fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• W piątek i sobotę (23 i 24) odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS.
• Ma wziąć w nim udział premier Beata Szydło i ministrowie.
• Mowa ma być m.in. o zamierzeniach rządu i klubu, ale - jak przyznają sami politycy PiS - nie da się uciec też od kwestii sytuacji w spółkach Skarbu Państwa.

Jak powiedział wiceprzewodniczący klubu PiS Marek Suski, rozmowy będą dotyczyły dalszych prac klubu i ich kierunku. - Zamknięte posiedzenie klubu ma służyć dobrej rozmowie - dodał.

- Na posiedzeniu będzie obecny pan prezes i najwyższe kierownictwo partii, będzie to więc okazja do wymiany poglądów i omówienia wyzwań, które przed nami stoją - powiedział poseł PiS i szef sejmowej komisji finansów publicznych Jacek Sasin.

Dopytywany o kwestię sytuacji w spółkach Skarbu Państwa i nominacji w nich, Sasin odpowiedział, że "nie da się także uciec od tego tematu". - Jest to w tej chwili jakieś wyzwanie i myślę, że na pewno będziemy o tym rozmawiać. Natomiast ta rozmowa bardziej będzie się skupiała na naszych zamierzeniach na przyszłość, planach rządu - powiedział Sasin.

Zaznaczył, że posiedzenie klubu zostało zaplanowane zanim pojawiła się kwestia sytuacji w spółkach Skarbu Państwa i nie to było powodem jego zwołania.

W ub. tygodniu premier Szydło podjęła decyzję o odwołaniu Dawida Jackiewicza z funkcji ministra Skarbu Państwa. MSP ma być zlikwidowane do końca roku. Premier poinformowała, że proces ten będzie nadzorował szef Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk.

W poniedziałek CBA rozpoczęło kontrole w pięciu strategicznych spółkach Skarbu Państwa; dotyczą one zawieranych umów. Spółki, w których ruszyła procedura kontrolna, to: PKN Orlen, Lotos, Azoty, KGHM i Polska Grupa Zbrojeniowa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA