REKLAMA

W piątek na posiedzeniach zbierają się: zarząd PO, a także zarząd i klub Nowoczesnej

  • Autor: PAP/JS
  • 13 lipca 2017 21:07
W piątek na posiedzeniach zbierają się: zarząd PO, a także zarząd i klub Nowoczesnej Grzegosz Schetyna (fot.schetyna.pl)

W piątek (14 lipca) na swoich posiedzeniach zbierają się: zarząd PO oraz zarząd i klub Nowoczesnej. Obie partie zajmą się dalszymi działaniami w związku z przyjęciem przez Sejm nowelizacji ustawy o KRS oraz sądach powszechnych, a także w związku z projektem autorstwa PiS ustawy o Sądzie Najwyższym.

• "Projekt ustawy o SN oznacza on, że cały Sąd Najwyższy będzie odwołany i powołany od nowa przez władzę wykonawczą" - zauważyła szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

• Jak dodała, obecna sytuacja wymaga od opozycji współdziałania.

Projekt ustawy o SN wpłynął do Sejmu w środę późnym wieczorem.

Spotkanie zarządu krajowego PO rozpocznie się w piątek o godz. 10. Lider Platformy Grzegorz Schetyna zapowiedział, że PO zrobimy wszystko, by zablokować program legislacyjny ustawy o SN w Sejmie, "a także aktywnościami zewnętrznymi". Poinformował o zwołaniu specjalnego posiedzenia zarządu krajowego partii, "po którym przyjmiemy scenariusz następnych działań i przedstawimy go opinii publicznej".

Na pytanie, jakie działania zamierza podjąć PO Schetyna odpowiedział: "Mamy swoje doświadczenia także w parlamencie, jeśli chodzi o blokowanie pewnych projektów. Ale tu nie wystarczy parlamentarna aktywność opozycji, będziemy chcieli występować tutaj wspólnie". Dodał, że scenariusz działań zostanie przedstawiony przez PO w piątek.

"Chcemy zrobić to w sposób powszechny, w którym będziemy w stanie pokazać i przekonać Polaków, jak ważne są to zmiany, jak bardzo ucierpimy wszyscy, jeśli pozwolimy na takie działania PiS i Jarosławowi Kaczyńskiemu. To dopiero początek walki, ale to jest etap, w którym widzimy, że Kaczyński się nie cofnie; to jest walka o wszystko. To jest walka o polską suwerenność i o Polskę demokratyczną, dlatego tak poważnie to traktujemy" - powiedział szef PO.

Pytany, czy przewiduje też działanie na arenie międzynarodowej w związku z planami PiS, Schetyna odpowiedział: "oczywiście, że tak".

Szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer poinformowała, że posiedzenie zarządu partii rozpocznie się o godz. 9, a wspólne posiedzenie klubu i zarządu zapanowano na godz. 14. Jak podkreśliła, na posiedzeniu zarządu Nowoczesna musi przyjąć strategię przed wspólnym spotkaniem zarządu i klubu dotyczącą obecnej sytuacji po przyjęciu przez Sejm ustawy o KRS oraz ustawy o sądach powszechnych a także w związku z pojawieniem się projektu ustawy o Sądzie Najwyższym.

"Projekt ustawy o SN, który pojawił się wczoraj wieczorem wymaga naszej reakcji. To projekt, który już jest tak naprawdę zagładą systemu sądowniczego. Oznacza on, że cały Sąd Najwyższy będzie odwołany i powołany od nowa przez władzę wykonawczą" - zauważyła.

"Wymaga to od opozycji pewnego współdziałania, wymaga to energicznego działania, musimy ustosunkować się do protestu, który ma mieć miejsce w niedzielę. Musimy podjąć decyzję, co do tego, jakie są dalsze działania nasze w stosunku do pełzającego zamachu stanu" - dodała szefowa klubu Nowoczesnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Nie ten sam 2017-07-14 09:27:14
    Do tensam: Rozmarzyłeś się ale Polacy szybko zrozumieją że PIS che dyktatury dla małego człowieczka który nigdy nie rozmawiał z suwerenem i to będzie koniec PIS.
  • tensam 2017-07-14 09:12:53
    Mam nadzieję,że to już koniec tuska ,schetyny i pozostałych złodziei.Nadchodzi słuszny dzień zapłaty za zdrady .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA