REKLAMA

W PiS ruszają prace nad programem partii

  • Autor: PAP/JS
  • 22 maja 2017 15:32
W PiS ruszają prace nad programem partii Pierwsza część kongresu odbyła się na początku lipca ubiegłego roku (fot.wybierzpis.org.pl)

W poniedziałek (22 maja) w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie zespołu PiS pracującego nad zmianami w programie partii; mają one być przedstawione podczas lipcowego kongresu ugrupowania. W spotkaniu uczestniczył szef PiS Jarosław Kaczyński.

W skład zespołu wchodzą m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS Ryszard Terlecki oraz wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

"Podczas tego spotkania oraz kolejnych będzie mowa o założeniach programowych, które zamierzamy przedstawić podczas kongresu PiS" - powiedział jeden polityków PiS.

Kolejna część kongresu PiS odbędzie się 1 lipca - jak wynika z informacji od polityków PiS, datę tę ogłosił szef PiS w drugim tygodniu maja - - podczas spotkania z władzami poszczególnych okręgów partii.

Pierwsza część kongresu odbyła się na początku lipca ubiegłego roku. Kaczyński został wówczas ponownie wybrany na prezesa partii i nakreślił cele swego obozu politycznego.

Przygotowaniem do lipcowego kongresu ma być wyjazdowe spotkanie klubu i władz PiS, które pod koniec maja ma się odbyć w Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie k. Sanoka na Podkarpaciu. Wezmą w nim udział posłowie oraz władze PiS, a także przedstawiciele rządu. Rozmowa dotyczyć ma bieżącej sytuacji politycznej oraz ewentualnych zmian w programie partii w związku ze zbliżającym się kongresem. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • jan Kaczor OD 2017-05-22 17:40:26
    Po co jakis Kongres Wystarczy Kaczyński
  • ups upadek będzie bolesny 2017-05-22 17:02:39
    Polecamy Komitetowi Politycznemu PiS małą lekturę, wywiad weekendowy wicemarszałka woj.lubelskiego Krzysztofa Grabczuka dla Radia BON TON w Chełmie w przedmiocie wyłudzeń środków finansowych od społeczeństwa które należy oddać ,lecz pieniądze zostały przepuszczone przez ciasną Mafie. Afera na której obecna większość parlamentarna kształtująca Rząd Beaty Szydło dostali się do władzy ,największa w historii powojennej Polski afera gruntowa masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas na cele nierolnicze „B” mieszkalne, gdzie właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowań. Poprzez łamanie praw człowieka odbieracie Nam Wolność i resztki godności osobistej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA