REKLAMA

W Polsce dojdzie do ataku terrorystycznego

 • www.portalsamorzadowy.pl
 • Autor: PortalSamorzadowy.pl (Bartosz Dyląg)/AT
 • 19 czerwca 2017 09:25
W Polsce dojdzie do ataku terrorystycznego Samochód dostawczy wjechał w grupę pieszych w pobliżu meczetu w Londynie. Jest wielu rannych. Jedna osoba zginęła. Według świadków w aucie były się trzy osoby, jedna została aresztowana, a dwóm udało się zbiec z miejsca zdarzenia (fot.: Twitter, Joshua Berlinger)

Zdaniem eksperta w sprawach terroryzmu, prezesa City Security Beniamina Krasickiego wcześniej czy później w Polsce dojdzie do poważnego zamachu terrorystycznego lub do jego próby.

• Dlatego – jego zdaniem – przygotowanie w tym zakresie powinno być priorytetem dla samorządowców. A jest ono nierównomierne.

• Beniamin Krasicki w rozmowie mówi także o doświadczeniach samorządowców w innych krajach.

--------------

W nocy właśnie doszło do kolejnego ataku w Londynie, tym razem samochód wjechał w ludzi przed meczetem. W dzisiejszym świecie terroryzm ma wpływ także na środowiska lokalne. Czy nasi samorządowcy mają wystarczającą świadomość tego typu zagrożeń?

– To sprawa bardzo złożona, gdyż nie znajdowaliśmy się nigdy właściwie w zasięgu bezpośredniego zagrożenia terrorystycznego. Obserwując skalę zagrożenia terroryzmem w Europie można jednak powiedzieć, że tej świadomości u polskich samorządowców nigdy nie za dużo.

Polskie miasta są przygotowane na zamachy terrorystyczne?

– Jest to dość nierównomierne. Miasta mają już różne doświadczenia na tym polu. Na pewno jednak Polacy są bardziej świadomi tych zagrożeń niż kilka lat temu. To dzięki kampaniom edukacyjnym czy mediom, które coraz więcej o tym mówią.

Niestety, w bezpieczeństwie jest tak, że nie da się wprowadzić prawdziwej edukacji bez prawdziwych zagrożeń. W Polsce na szczęście jest dosyć bezpiecznie, dlatego wyczulenie na zagrożenia terrorystyczne wrośnie dopiero po kilku atakach. Miejmy jednak nadzieję, że to na razie scenariusz czysto hipotetyczny, co – powtarzam – nie upoważnia nas do swoistego spoczywania na laurach.

Po kilku atakach? To znaczy, że nie unikniemy zamachów?

– Wcześniej czy później w Polsce dojdzie do poważnego zamachu terrorystycznego lub do jego próby. Wszystko uwarunkowane będzie geopolityką, choć ostatnio można się przekonać, że terroryści szukają także celów na imprezach niemających związku z polityką – na koncertach czy na meczach. Będzie to zależeć od szerszego celu, jaki będą chcieli osiągnąć.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Antyterrorysta amator 2017-06-21 09:09:17
  Do Securitas & G4S team 🚔: To znaczy dać im kasę ale za co? Mają stać na ulicy i wypatrywać terrorystów. Bzdura.
 • Securitas & G4S team 🚔 2017-06-21 08:05:38
  Solid Security, City, Impel czy Konsalnet - wszystkie duże firmy ochroniarskie powinny być wykorzystane przez służby specjalne do walki z terroryzmem. Każdy pracownik ochrony jest zasobem w walce z terroryzmem.
 • ??? 2017-06-20 15:23:30
  Do kruczoczarny: Co do tego ma Soros? Może dodasz jeszcze cyklistów i masonów??
 • kruczoczarny 2017-06-20 14:42:01
  Tak panowie sobie gaworzycie a od co najmniej 2010 roku, wszelakiej maści mafie we Włoszech, Sycylii, Grecji, Turcji i innych krajów "zainteresowanych" uchodźcami, zarobiły grube MILIARDY euro i dolarów na przemycie ludzi i utrzymaniu obozów przejściowych dla "uchodźców". Politycy tych krajów dobrze o tym wiedzą ale nic nie robią, bo biorą solidny haracz. Dlaczego w Polsce POkrętacze, PSL i "nowoczesna", tak mocno pragną wpuścić "uchodźców" ??? Odpowiedź jest prosta jak sznurek w kieszeni: Bo z tego mogą być grube pieniądze, które da "unia" i Soros. Dyspozycyjne mafie tychże "stron", będą wiedziały co zrobić aby tak się stało.
 • odchodźca 2017-06-20 13:24:30
  Do Antyterrorysta amator: Święta prawda. 2 x 2 = 4. Gdy wpuścimy nachodźców do Polski, to od razu arytmetyka się zmieni.
 • Antyterrorysta amator 2017-06-19 12:03:01
  Każdy gra do swojej bramki. Górnicy straszą że zabraknie węgla, antyterroryści że będzie atak a kochanki ze nie pozwolą się przelecieć. W każdym przypadku chodzi o kasę. Węgla nie zabraknie bo można go i to taniej kupić za granicą, zdesperowanego terrorysty nie zatrzymają żadne zabezpieczenia więc szkoda pieniędzy. Co do kochanek, nie ma wyjścia. Trzeba płacić albo zrezygnować.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA