REKLAMA

W poniedziałek komisja PE będzie głosowała nad nową rezolucją ws. Polski

  • Autor: PAP/JS
  • 26 stycznia 2018 17:02
W poniedziałek komisja PE będzie głosowała nad nową rezolucją ws. Polski Ze źródeł w PE wynika, że rezolucja ma być poparciem dla decyzji Komisji Europejskiej z grudnia ubiegłego roku o uruchomieniu art. 7 traktatu wobec Polski (fot. pixabay.com)

W poniedziałek (29 stycznia) komisja wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych PE będzie głosowała nad nową rezolucją ws. praworządności w Polsce. Ze źródeł w Brukseli wynika, że rezolucja ma być poparciem dla decyzji Komisji Europejskiej o uruchomieniu art. 7 traktatu wobec Polski.

"Po decyzji Komisji (Europejskiej) o uruchomieniu artykułu 7. przeciwko Polsce, ponieważ kraj ten jest uważany za wyraźnie zagrożony naruszeniem europejskich wartości, komisja wolności obywatelskich będzie głosować nad rezolucją w sprawie sytuacji państwa prawa i demokracji w tym kraju" - poinformował PE.

Ze źródeł w PE wynika, że rezolucja ma być poparciem dla decyzji Komisji Europejskiej z grudnia ubiegłego roku o uruchomieniu art. 7 traktatu wobec Polski. Ma też być "wsparciem dla dążeń KE, by polskie władze odpowiedziały na problem praworządności w Polsce, a także wezwaniem dla Rady UE, żeby zajęła się tą sprawą".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA