REKLAMA

W poniedziałek ruszają prace zespołu PO ds. "odkłamywania" teorii nt. katastrofy smoleńskiej

  • Autor: PAP/JS
  • 21 października 2016 18:09
W poniedziałek ruszają prace zespołu PO ds. "odkłamywania" teorii nt. katastrofy smoleńskiej Powołanie "zespołu ds. zbadania przypadków manipulowania przyczynami katastrofy TU-154 z 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, w celu osiągnięcia korzyści politycznej" zapowiedział podczas konwencji Platformy w Gdańsku szef partii Grzegorz Schetyna. (fot.:twitter.com/SchetynadlaPO)

• W najbliższy poniedziałek (24 października) mają ruszyć prace zespołu parlamentarnego PO ds. "odkłamywania" teorii na temat katastrofy smoleńskiej.
• Zespołem ma pokierować Marcin Kierwiński.
• Mają współpracować niezależni eksperci.

Zespół ma liczyć kilkanaście osób, w tym przede wszystkim posłów, którzy w obecnej kadencji zasiadają w sejmowej komisji obrony narodowej, m.in. b. wiceszef MON Czesław Mroczek, Cezary Grabarczyk, Cezary Tomczyk, Paweł Suski, Bożena Kamińska. W pracach zespołu ma też brać udział poseł PO Krzysztof Brejza.

Według posła Mariusza Witczaka, zespół parlamentarny ma "zadbać o prawdę". "Ma zadbać o to, aby Polki i Polacy nie byli w kwestii katastrofy smoleńskiej wprowadzani w błąd" - mówił poseł dziennikarzom po zakończeniu posiedzenia zarządu krajowego Platformy.

Powołanie "zespołu ds. zbadania przypadków manipulowania przyczynami katastrofy TU-154 z 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, w celu osiągnięcia korzyści politycznej" zapowiedział podczas konwencji Platformy w Gdańsku szef partii Grzegorz Schetyna.

W piątek posłowie PiS powołali własny zespół parlamentarny ds. katastrofy TU-154M w Smoleńsku. Na czele zespołu stanął poseł PiS Jacek Świat. Zespół ma też zająć się m.in. upamiętnieniem ofiar tragedii i bronieniem dobrego imienia ofiar.

W dwóch ubiegłych kadencjach działał parlamentarny zespół, który zajmował się badaniem przyczyn katastrofy smoleńskiej, w którego skład wchodzili posłowie i senatorowie PiS, a przewodniczącym był obecny szef MON Antoni Macierewicz. Ostatni, opublikowany w kwietniu 2015 r. raport zespołu zawierał tezę, że prawdopodobną przyczyną katastrofy była seria wybuchów m.in. na lewym skrzydle, w kadłubie i prezydenckiej salonce.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie i członkowie załogi - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Polska delegacja udawała się na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • novi 2016-10-21 18:39:46
    Wiadomość z kabaretu czy poważna?! Jeżeli naprawdę powołali taki zespół to na jego czele powinna stanąć Kopacz, która ma co "odkłamywać".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA