REKLAMA

W Pradze spotkanie prezydentów Polski i Czech

  • Autor: PAP/JS
  • 15 marca 2016 10:49
W Pradze spotkanie prezydentów Polski i Czech Prezydent Duda spotka się także z czeskim premierem Bohuslavem Sobotką (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

Współpraca w ramach Grupy Wyszehradzkiej, kryzys migracyjny i lipcowy szczyt NATO w Warszawie mają być tematami spotkania prezydentów Polski i Czech: Andrzeja Dudy i Milosza Zemana.

Na Zamku Praskim odbyła się ceremonia oficjalnego powitania polskiej pary prezydenckiej.Po spotkaniu par prezydenckich odbędą się rozmowy plenarne delegacji pod przewodnictwem prezydentów Polski i Czech.

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski powiedział, że tematyka spotkań dwustronnych będzie dotyczyła współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej, a szerzej środkowoeuropejskiej oraz unijnej. Kontekstem wizyty będzie też kryzys migracyjny oraz lipcowy szczyt NATO w Warszawie - zapowiedział Szczerski.

Czytaj też: Waszczykowski: Nie ma zagrożenia, że szczyt NATO zostanie przeniesiony

W związku z 1050. rocznicą chrztu Polski prezydenci Polski i Czech wymienią się najwyższymi odznaczeniami państwowymi: prezydent Duda otrzyma Order Białego Lwa, a prezydent Zeman Order Orła Białego.

Prezydent Duda spotka się także z czeskim premierem Bohuslavem Sobotką.

Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odwiedzą archikatedrę świętych Wita, Wacława i Wojciecha w Pradze. Prezydent z małżonką złożą także kwiaty na grobie prezydenta Vaclava Havla.

Na zakończenie wizyty Andrzej Duda spotka się z polskimi przedsiębiorcami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA