REKLAMA

W prokuraturze jest zawiadomie ws. wypowiedzi Kaczyńskiego

 • Autor: PAP
 • 15 października 2015 16:25
W prokuraturze jest zawiadomie ws. wypowiedzi Kaczyńskiego - Trzeba na to reagować niezależnie od tego, czy to się nadaje, czy to się nie nadaje do postępowania pod względem prawnym - mówi Janusz Palikot (fot. facebook)

W związku z wypowiedzią szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego ws. uchodźców lider TR Janusz Palikot złożył w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

W trakcie poniedziałkowego wystąpienia w Makowie Mazowieckim Jarosław Kaczyński wyraził zaniepokojenie o zdrowie Polaków w związku z przyjazdem dużej liczby imigrantów.

- Są już przecież objawy pojawienia się chorób bardzo niebezpiecznych i dawno niewidzianych w Europie: cholera na wyspach greckich, dyzenteria w Wiedniu, niektórzy mówią o jeszcze innych, jeszcze cięższych chorobach. No i są pewne przecież różnice związane z geografią - różnego rodzaju pasożyty, pierwotniaki, które nie są groźne w organizmach tych ludzi, mogą tutaj być groźne. To nie oznacza, żeby kogoś dyskryminować, ale sprawdzić trzeba. Sprawdzić trzeba, dlatego minister zdrowia powinien wyjaśnić jak w tej chwili naprawdę to wygląda, bo z tego co my wiemy, z tego, co wiedzą nasi działacze (...) to to wygląda bardzo niedobrze- mówił Kaczyński.

Palikot jest innego zdania

W zawiadomieniu przesłanym do Prokuratury Okręgowej w Warszawie Palikot zarzucił Kaczyńskiemu, że na spotkaniu wyborczym "publicznie propagował faszystowski ustrój państwa i nawoływał do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych i wyznaniowych poprzez formułowanie nieprawdziwych twierdzeń, że w organizmach ludzi przynależnych do grup uchodźców muzułmańskich znajdują się różnego rodzaju pasożyty i pierwotniaki, które nie są groźne w organizmach tych ludzi, a mogą stanowić zagrożenie dla ludzi żyjących w Polsce".

Ponadto Kaczyński - zdaniem Palikota - miał też m.in. publicznie znieważyć tę grupę ludności z powodu jej przynależności wyznaniowej, etnicznej, rasowej i narodowościowej używając twierdzeń, że "są już przecież objawy pojawienia się chorób bardzo niebezpiecznych i dawno niewidzianych w Europie: cholera na wyspach greckich, dyzenteria w Wiedniu, różnego rodzaju pasożyty, pierwotniaki, które nie są groźne w organizmach tych ludzi, mogą tutaj być groźne".

Kaczyński odpowiada

Do zarzutów wysuwanych w związku z jego wypowiedzią odniósł się już w środę sam Kaczyński. Zaznaczył, że w Makowie Mazowieckim mówił o kwestiach epidemiologicznych związanych z napływem imigrantów i odesłał do opublikowanego niedawno rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie chorób zakaźnych, których rozpoznanie lub podejrzenie wystąpienia może stanowić podstawę odmowy wjazdu cudzoziemca na terytorium Polski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Polka 2015-10-16 08:04:03
  Dziwni ci przedstawiciele niektórych partii. Jednym wolno kłamać, manipulować obrażać. ignorować , a innych za prawdę pozywa się do sądu ! ! ! Kiedy wreszcie Polska będzie normalną Polską ? ? ? ? ? ?
 • annaoj 2015-10-15 21:13:41
  Palikot to chory człowiek,dobrze że jego czas kończy się...baj baj .
 • owerand 2015-10-15 18:15:01
  Obydwoje siebie warci. Palikot już zapomniał, że kilka dni temu przegrał proces właśnie za nie wyparzony język? Swoja drogą kaczyńskiego teżmógłby sąd utemperować.
 • Emil 2015-10-15 17:57:22
  a czy Palikot przed tym wystapieniem zastanowil sie nad swoimi niektorymi zachowaniami i slowami ktore nie mniej sa zalosne. Jeden nakaz z sadu juz ma i nic w tym kierunku nie robi, a nowe zawiadomienia sklada. Co do Kaczynskiego tez nie popieram.
 • Sebastian 2015-10-15 17:41:09
  Niech składa ale Januszu Palikocie nie zapominaj, że sam masz wyrok, do którego się jeszcze nie dostosowałeś :P. A z drugiej strony patrząc to już pewnie Masłowska, Kruk i Soboń się modlą wspólnie w RM żeby było po myśli prezesa ;).REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA