REKLAMA

W przyszły czwartek expose Witolda Waszczykowskiego w Sejmie

  • Autor: PAP/JS
  • 02 lutego 2017 18:45
W przyszły czwartek expose Witolda Waszczykowskiego w Sejmie Waszczykowski ma przedstawić w Sejmie informację na temat głównych celów polskiej dyplomacji w bieżącym roku (fot.:MSZ/twitter.com)

• W przyszły czwartek (9 lutego) szef MSZ Witold Waszczykowski przedstawi w Sejmie expose na temat zadań polskiej polityki zagranicznej w 2017 r. - poinformowała rzeczniczka prasowa MSZ Joanna Wajda.
• Wcześniej w środę minister wystąpi na posiedzeniu sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Waszczykowski ma przedstawić w Sejmie informację na temat głównych celów polskiej dyplomacji w bieżącym roku i krótko podsumować wydarzenia roku ubiegłego. W środę wieczorem tezy swojego wystąpienia zaprezentuje na zamkniętym dla mediów posiedzeniu sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Na początku stycznia założenia polityki zagranicznej na 2017 r. przyjął rząd. Jak informowało wtedy biuro rzecznika prasowego resortu dyplomacji, wśród najważniejszych kierunków prowadzonej przez MSZ polityki w tym roku znaleźć mają się m.in. bezpieczeństwo, silna pozycja Polski w Europie i Unii Europejskiej, integracja regionu, polityka wschodnia, globalne i ekonomiczne interesy Polski na świecie, a także sprawy konsularne i polonijne.

O priorytetach polskiej dyplomacji minister Waszczykowski rozmawiał również z premier Beatą Szydło na ubiegłotygodniowym spotkaniu w ramach przeglądu resortów. Deklarował wtedy m.in., że w 2017 r. Polska zabiegać będzie o realizację decyzji ubiegłorocznego szczytu NATO w Warszawie oraz szukać na świecie nowych rynków zbytu dla polskich towarów, wykorzystując przy tym nowe placówki dyplomatyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA