REKLAMA

W przyszły wtorek dwa posiedzenia komisji obrony narodowej ws. katastrofy smoleńskiej

  • Autor: PAP/JS
  • 13 marca 2018 17:54
W przyszły wtorek dwa posiedzenia komisji obrony narodowej ws. katastrofy smoleńskiej Z informacji dostępnych na stronie internetowej Kancelarii Sejmu wynika, że we wtorek 20 marca odbędą się dwa posiedzenia komisji obrony narodowej (Katastrofa polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku. fot.wikipedia.org)

Na przyszły wtorek (20 marca) zaplanowano dwa posiedzenia sejmowej komisji obrony narodowej nt. wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Przedmiotem obrad komisji mają być informacje: szefa MON ws. działalności podkomisji smoleńskiej oraz ministra sprawiedliwości dot. śledztwa prokuratury.

Oba posiedzenia - jak poinformował szef komisji Michał Jach (PiS) - na wniosek posłów Platformy Obywatelskiej.

Z informacji dostępnych na stronie internetowej Kancelarii Sejmu wynika, że we wtorek 20 marca odbędą się dwa posiedzenia komisji obrony narodowej. Pierwsze z nich rozpocznie się o godz. 16 i obejmie informację szefa MON Mariusza Błaszczaka w następujących sprawach: podstawy prawnej w oparciu, o którą powołano b. ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza na stanowisko przewodniczącego rządowej Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z 10.04.2010 r. w Smoleńsku; planu pracy podkomisji po objęciu przewodnictwa Macierewicza oraz działalności podkomisji, w szczególności wyników prac rzeczonej podkomisji.

Czytaj też: PO odpowiada filmem na tezy podkomisji smoleńskiej. "PiS uprawia politykę śmierci"

Błaszczak - jak wynika z tematu posiedzenia komisji - ma przedstawić też posłom informację na temat "kwot wypłaconych z budżetu państwa dla poszczególnych jej członków, a także wydatków tejże Podkomisji w zakresie realizacji powierzonych jej zadań, działań podejmowanych w ramach deklaracji o wszczęciu międzynarodowego śledztwa w sprawie wypadku samolotu Tu-154M w Smoleńsku z dnia 10 kwietnia 2010 r., a także "wydatków poniesionych przez Rzeczpospolitą Polską w związku z odszkodowaniami wypłacanymi na rzecz rodzin ofiar katastrofy samolotu Tu-154M".

Drugie posiedzenie zaplanowano na godz. 19 i na nim z kolei minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro miałby mówić o przyczynach katastrofy smoleńskiej "w świetle opinii biegłych powołanych przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie" oraz zapoznać posłów z opinią i dowodami przekazanymi prokuraturze przez rządową podkomisję, która ponownie bada przyczyny tragedii sprzed ośmiu lat.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • WoWa 2018-03-14 10:00:50
    Najwyższy czas przestać finansować nieudaczników z publicznych pieniędzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA