REKLAMA

W przyszłym tygodniu kolejne posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold

  • Autor: PAP/JS
  • 28 września 2016 14:48
W przyszłym tygodniu kolejne posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold Wassermann powiedziała, że podczas posiedzenia członkowie komisji mają m.in. zapoznać się z ustaleniami poczynionymi podczas jej spotkania z prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku (fot. youtube.com)

• W przyszłą środę (5 października) odbędzie się kolejne posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.
• Będzie to posiedzenie niejawne - poinformowała przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS).

Wassermann powiedziała, że podczas posiedzenia członkowie komisji mają m.in. zapoznać się z ustaleniami poczynionymi podczas jej spotkania z prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku. Spotkanie to odbyło się w minionym tygodniu i, jak zapowiadała przed dwoma tygodniami szefowa komisji, miało m.in. dotyczyć omówienia postępowania prowadzonego w sprawie Amber Gold.

- Kolejną kwestią, która ma być poruszona podczas posiedzenia będą ustalenia z Biurem Analiz Sejmowych odnośnie poszczególnych spraw prawnych, które wychodzą i są do rozstrzygnięcia" - dodała.

Wassermann powiedziała też, że do komisji cały czas wpływają dokumenty związane ze sprawą Amber Gold, o które zwracała się do instytucji wymienionych w uchwale o powołaniu komisji śledczej. "To jest tak ogromny materiał, że wpływają pojedyncze sprawy. Jeszcze chyba żadna z instytucji nie przesłała całości posiadanego materiału - zaznaczyła.

Czytaj też: Państwo zwróci pieniądze za Amber Gold?

- Najmniejszy materiał przyszedł z byłego Ministerstwa Gospodarki, a obecnie Ministerstwa Rozwoju. Kilkanaście tomów akt przesłała też prokuratura, ale to oczywiście dopiero początek - dodała.

Komisja śledcza ma zbadać i ocenić prawidłowość i legalność działań podejmowanych wobec Amber Gold przez: rząd, w szczególności ministrów: finansów, gospodarki, infrastruktury, spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i podległych im funkcjonariuszy publicznych. Zbadać ma też działania, jakie podejmowali w sprawie spółki: prezes UOKiK, Generalny Inspektor Informacji Finansowej, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a także prokuratura oraz organy powołane do ścigania przestępstw, w szczególności szefowie ABW i CBA oraz Komendant Główny Policji i podlegli im funkcjonariusze publiczni. Komisja śledcza ma także zbadać działania podejmowane ws. Amber Gold przez Komisję Nadzoru Finansowego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA