REKLAMA

W sejmie będą rozmawiać o pacjentach. Powstał zespół parlamentarny

  • Autor: PAP/GP
  • 28 stycznia 2016 14:38
W sejmie będą rozmawiać o pacjentach. Powstał zespół parlamentarny Pierwsze robocze spotkanie zespołu zaplanowano na 11 lutego. (fot. Ted Van Pelt/flickr.com/CC BY 2.0)

• Nowo powstały parlamentarny zespół ds. praw pacjentów zaprasza organizacje zrzeszające pacjentów do rozmów na temat problemów z dostępnością do świadczeń zdrowotnych.
• Podczas czwartkowej konferencji (28 stycznia) członkowie zespołu zachęcali do wspólnych prac.

Posłanka Józefa Szczurek-Żelazko poinformowała, że posłowie PiS postanowili powołać parlamentarny zespół ds. praw pacjentów, który ma być przestrzenią do rozmów m.in. z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się sprawami chorych oraz z Rzecznikiem Praw Pacjenta.

- Jest to temat bardzo ważny, bo (...) występuje wiele problemów z dostępnością do świadczeń zdrowotnych, wielu obywateli polskich niestety (...) jeszcze nie posiada uprawnień do bezpłatnej służby zdrowia. Ten temat musi być szeroko dyskutowany, uzgadniany z czynnikiem społecznym, tak abyśmy zagwarantowali każdemu obywatelowi Rzeczypospolitej Polskiej równy dostęp do świadczeń zdrowotnych, a także poszanowanie jego praw w trakcie udzielania świadczeń w placówkach publicznej czy też niepublicznej służby zdrowia - mówiła Szczurek-Żelazko.

Przeczytaj o przyszłości Inspekcji Transportu Drogowego.

Poseł Krzysztof Ostrowski wyjaśnił, że celem działalności zespołu będą próby rozwiązywania bieżących problemów pacjentów, a także rozmowa na temat przyszłych systemowych rozwiązań w służbie zdrowia.

Poseł Jarosław Szlachetka wyraził nadzieję, że zarówno środowiska pacjenckie, jak i lekarskie odpowiedzą na tę inicjatywę. Dodał, że chce, by w trakcie prac zespołu udało się stworzyć listę potrzeb i rozwiązań systemowych na rzecz polskich pacjentów.

Poinformował, że pierwsze robocze spotkanie zespołu zaplanowano na 11 lutego i poprosił, aby organizacje zainteresowane udziałem zgłosiły to do 8 lutego do sekretariatu zespołu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA