REKLAMA

W Sejmie trwa konferencja "Zamach na edukację"

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 20 stycznia 2016 11:29
W Sejmie trwa konferencja "Zamach na edukację" Dyskusja będzie dotyczyła proponowanych przez PiS zmian w oświacie, m.in. likwidacji gimnazjów (fot.: Facebook)

· Konferencję "Zamach na edukację" organizuje w Sejmie Platforma Obywatelska.
· Chęć udziału w spotkaniu zgłosiło 255 osób.
· Dyskusja będzie dotyczyła proponowanych przez PiS zmian w oświacie, m.in. likwidacji gimnazjów.

"Zamach na edukację" to inicjatywa Platformy Obywatelskiej. Stanowi ona płaszczyznę szerokiej dyskusji, angażującej różne środowiska: uczniów, nauczycieli, rodziców, ekspertów, parlamentarzystów i organizacje pozarządowe. Dyskusja ma dotyczyć rządowych planów zmian w oświacie.

"PiS szykuje cofnięcie reformy 6-latków, nie proponując niczego w zamian" - mówiła Joanna Kluzik-Rostkowska na konferencji prasowej z Kingą Gajewską. Są one zdania, że projekt PiS naraża polską edukację na poważne problemy.

"Cofnięcie reformy w sprawie sześciolatków przyniesie szereg negatywnych skutków w systemie edukacji - to puste roczniki, konieczność powtarzania klasy przez część dzieci, a także brak miejsc w przedszkolach i utrata pracy przez wielu nauczycieli" - przekonuje PO, która sprzeciwia się także likwidacji gimnazjów.

Czytaj też: ZNP zebrało ponad 450 tys. podpisów w obronie gimnazjów

Platforma zaproponowała pogłębioną dyskusję różnych środowisk zaangażowanych w problematykę polskiej oświaty, aby poznać ich stanowiska i wypracować najlepsze rozwiązania.

Dyskusja odbywa się dzisiaj, 20 stycznia w Sejmie. Chęć udziału w niej zgłosiło 255 osób!

fot. twitter.com

"Celem organizowanej przez nas konferencji jest przedstawienie opinii ekspertów, organizacji pozarządowych, nauczycieli, rodziców i uczniów na temat zmian w ustawie o systemie oświaty dotyczących podwyższenia wieku obowiązku szkolnego oraz likwidacji gimnazjów. Merytoryczne i rzeczywiste konsekwencje tych zmian nie były dotąd przedmiotem debaty publicznej z udziałem zainteresowanych i zróżnicowanych w swoich opiniach stron. Dlatego, jako przedstawiciele opozycji parlamentarnej, wychodzimy z inicjatywą organizacji konferencji, na której swoje opinie przedstawić będą mogły zainteresowane strony" - tłumaczyło PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • OLO 2016-09-11 12:55:12
    Do joantek: Zgadzam się z TOBĄ!!!! Nigdy więcej złodziejskich rządów PO-PSL-SLD i PONowoczesna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WON z POLSKI!!!
  • joantek 2016-01-20 12:11:54
    niestety ale PO jako opozycja wielokrotnie dowiodła, że podnosi krzyk tylko w obronie swoich interesów, oczernia i pomawia bez podstaw. niestety ale PO stało się groteską, której już nie mam ochoty ani oglądać, ani czytać, ani słuchać. nosił wilka razy kilka, ponieśli i wilka. sondaże dobitnie dowodzą, że PO traci jakiekolwiek poparcie społeczne - ludzie chyba przejrzeli na oczy. każda akcja, nawet słuszna, zapoczątkowana przez PO nie zdoła zainteresować... RIP POREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA