REKLAMA

W Sejmie wniosek o wotum nieufności dla szefa MON Antoniego Macierewicza

  • Autor: PAP/JS
  • 23 maja 2017 17:36
W Sejmie wniosek o wotum nieufności dla szefa MON Antoniego Macierewicza Antoni Macierewicz (fot. MON/twitter)

Sejm w środę (24 maja) zajmie się wnioskiem o wotum nieufności dla ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Wniosek złożyła Platforma Obywatelska.

Sejm rozpatrzy wniosek w godzinach pomiędzy 12 a 14.30. Planowane są pięciominutowe oświadczenia w imieniu klubów i kół.

PO złożyła wniosek o wotum nieufności wobec szefa MON 21 kwietnia. Według PO Polacy oczekują odwołania Macierewicza, aby wyjaśnić skandale, które "toczą" MON. Platforma wnioskowała już raz o odwołanie Macierewicza - w lipcu 2016 roku.

Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra może być zgłoszony przez co najmniej 69 posłów. Sejm wyraża wotum nieufności większością głosów ustawowej liczby posłów - czyli musi za tym opowiedzieć się minimum 231 posłów. Wniosek ws. wyrażenia ministrowi wotum nieufności może być poddany pod głosowanie nie wcześniej niż po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA