REKLAMA

W Senacie będzie pracować 15 komisji stałych

  • Autor: PAP
  • 13 listopada 2015 17:03
W Senacie będzie pracować 15 komisji stałych Wyodrębnienie osobnej komisji infrastruktury - jak mówił w Senacie poseł sprawozdawca komisji regulaminowej Krzysztof Słoń - związane jest z zaplanowaną intensyfikacją prac nowego rządu w kwestiach gospodarki, infrastruktury i rozwoju oraz energetyki i związanymi z nimi planami legislacyjnymi (fot. Jarosław Roland Kruk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0)

W Senacie obecnej kadencji pracować będzie 15 komisji stałych, w tym m.in. nowa Komisja Infrastruktury. W piątek po południu Senat ustalił składy komisji. Wieczorem zostaną wybrani ich szefowie.

W Senacie pracować będą komisje: Budżetu i Finansów Publicznych; Gospodarki Narodowej i Innowacyjności; Obrony Narodowej; Praw Człowieka, Praworządności i Petycji; Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej; Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej; Środowiska; Zdrowia.

Ponadto działać będą: Komisja Kultury i Środków Przekazu; Komisja Nauki, Edukacji i Sportu; Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej; Komisja Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą; Komisja Ustawodawcza oraz Komisja Infrastruktury oraz Komisja Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej.

Senat zmienił regulamin

W piątek rano Senat dokonał zmian w swoim regulaminie, dzięki czemu m.in. powołano odrębną Komisję Infrastruktury, a także połączono w jedną dwie dotychczasowe senackie komisje: Spraw Zagranicznych oraz ds. Unii Europejskiej.

Komisja Infrastruktury ma zajmować się niektórymi z kwestii, które dotychczas leżały w gestii Komisji Gospodarki - to kwestie dotyczące gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej, budownictwa, transportu, łączności, informatyzacji oraz gospodarki morskiej.

Wyodrębnienie osobnej komisji infrastruktury - jak mówił w Senacie poseł sprawozdawca komisji regulaminowej Krzysztof Słoń - związane jest z zaplanowaną intensyfikacją prac nowego rządu w kwestiach gospodarki, infrastruktury i rozwoju oraz energetyki i związanymi z nimi planami legislacyjnymi.

Nowe komisje w rządzie

W rządzie Beaty Szydło, który ma zostać powołany w przyszłym tygodniu, mają funkcjonować m.in. resorty infrastruktury i budownictwa oraz gospodarki morskiej i żeglugi.

Ponadto senatorowie zdecydowali o tym, by połączyć w jedną dwie dotychczasowe komisje: Spraw Zagranicznych i ds. Unii Europejskiej. Słoń uzasadniał połączenie kompetencji dwóch dotąd odrębnych komisji globalizacją nie tylko w sferze gospodarki ale i stosunków międzynarodowych oraz tym, że sprawy UE "zostały w ostatnich latach w sposób znaczących przepracowane i dopracowane również w kwestiach legislacyjnych"

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA