REKLAMA

W Senacie m.in. nowelizacja ustawy o KSAP i informacja dot. działalności TK w 2015 r.

  • Autor: PAP/JS
  • 04 października 2016 20:12
W Senacie m.in. nowelizacja ustawy o KSAP i informacja dot. działalności TK w 2015 r. Senatorowie zajmą się m.in. nowelą ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. (fot. Senat/twitter)

Nowelizacja ustawy o KSAP, która zakłada nadanie tej szkole imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego i informacja o problemach wynikających z działalności i orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego w 2015 r. - są w porządku obrad Senatu, który w środę (5 października) rozpoczyna posiedzenie.

Senatorowie zajmą się m.in. nowelą ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Dostosowuje ona polskie prawo do europejskich przepisów dotyczących szczegółowych wymagań związanych z transportem morskim płynnych olejów i tłuszczów. Zmiany mają na względzie zapewnienie bezpieczeństwa żywności.

W porządku jest też nowelizacja ustawy o KSAP. Zakłada ona, że Krajowa Szkoła Administracji Publicznej ma nosić imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W czasie prac w Sejmie przepadła poprawka zgłoszona przez klub PO, która przewidywała, by patronem KSAP został premier Tadeusz Mazowiecki.

Czytaj też: Projekt ustawy dot. znakowania żywności skierowany do podkomisji

Krajowa Szkoła Administracji Publicznej rozpoczęła działalność we wrześniu 1991 r.; wzorowana jest na francuskiej Ecole Nationale D'administration. Kształci urzędników służby cywilnej, przygotowanych do pełnienia funkcji kierowniczych, eksperckich i menedżerskich w administracji publicznej.

Senatorowie wysłuchają także informacji o istotnych problemach wynikających z działalności i orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego w 2015 roku.

Jednym z punktów obrad Senatu ma być też ustawa ws. zasad wyboru koncesjonariusza na roboty budowlane. Zakłada ona zapewnienie przejrzystych i konkurencyjnych zasad wyboru koncesjonariusza z jednoczesną gwarancją dopuszczalnej prawem unijnym elastyczności tego postępowania. Ustawa wdraża do prawa polskiego pakiet dyrektyw unijnych dotyczących zamówień publicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA