REKLAMA

W Senacie otwarto wystawę plakatów poświęconą papieżowi Janowi Pawłowi II

  • Autor: PAP/JS
  • 19 października 2016 14:25
W Senacie otwarto wystawę plakatów poświęconą papieżowi Janowi Pawłowi II W uroczystym otwarciu wystawy wzięli udział m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski i metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz (fot. Stanisław Karczewski/twitter)

Wystawę ok. 20 plakatów poświęconych papieżowi Janowi Pawłowi II i jego pontyfikatowi otwarto w gmachu Senatu.

W uroczystym otwarciu wystawy wzięli udział m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski i metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

"Dziękuję za tę wystawę. Cieszę się, że będzie ona tu, w tym gmachu Senatu. To dla nas bardzo ważne, bo Jan Paweł II to wielki człowiek, wielki papież, wielki święty. Wielki swoim dziełem, swoimi homiliami, wielki tym wszystkim, co pozostawił nam po swoim wielkim dziedzictwie" - powiedział Karczewski, otwierając wystawę.

Czytaj też: Morawiecki o budżecie 2017: 325,2 mld zł dochodów, 384,6 mld wydatków

"Można powiedzieć, że Pan Bóg, pan historii, dał nam Ojca Świętego Jana Pawła II w zamian za to, co mieliśmy w przeszłości, w zamian za to, ile nasz naród musiał wycierpieć" - dodał.

Podkreślił, że dziś ważne jest to, by dbać o pamięć o Janie Pawle II i jego pontyfikacie.

Po uroczystym otwarciu dzieci wręczyły zebranym "teczki serdecznej pamięci", zachęcające do zbierania własnych pamiątek związanych z pontyfikatem Jana Pawła II.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA