REKLAMA

W sobotę Nadzwyczajna Konwencja regionu warszawskiego Nowoczesnej

  • Autor: PAP/JS
  • 02 czerwca 2017 17:24
W sobotę Nadzwyczajna Konwencja regionu warszawskiego Nowoczesnej Ryszard Petru (fot.twitter)

Wybór przewodniczącego regionu warszawskiego Nowoczesnej oraz głosowanie nad uchwałą wskazującą kandydata partii w wyborach na prezydenta stolicy - to główne punkty sobotniej (3 czerwca) Nadzwyczajnej Konwencji regionu warszawskiego Nowoczesnej.

"Ryszard Petru półtora roku temu, kiedy odbywały się pierwsze wybory w regionie warszawskim zapowiedział, że mniej więcej po roku odda zarządzanie regionem innej osobie" - powiedział Paweł Rabiej z zarządu partii.

Jak zaznaczył, wybór przewodniczącego jest ważną kwestią, ponieważ Warszawa jest najprężniej działającym regionem, a także jest w nim najwięcej działaczy.

Podczas konwencji przewidziane jest także głosowanie nad uchwałą w sprawie poparcia przez region kandydata lub kandydatki w wyborach na prezydenta Warszawy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że przewodniczącym regionu warszawskiego partii może zostać Sławomir Potapowicz - zastępca Sekretarza Generalnego partii i sekretarz regionu warszawskiego.

O nominację Nowoczesnej w wyborach prezydenckich w Warszawie ubiega się Paweł Rabiej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA