REKLAMA

W sobotę nadzwyczajne posiedzenie KRS

  • Autor: PAP/JS
  • 02 marca 2018 16:01
W sobotę nadzwyczajne posiedzenie KRS Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka poinformował, że kluby PiS i Kukiz'15 wskazały swoich kandydatów do KRS (fot.sędzia ms.gov.pl)

W sobotę (3 marca) odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie plenarne Krajowej Rady Sądownictwa. Ma to związek z upublicznieniem listy kandydatów do KRS - powiedział wiceprzewodniczący Rady sędzia Jan Kremer.

Jak poinformował rzecznik prasowy KRS Waldemar Żurek, przewodnicząca Rady Małgorzata Gersdorf zwołała na sobotę nadzwyczajne posiedzenie plenarne KRS, po którym ma odbyć się konferencja prasowa.

Jan Kremer podkreślił, że w sobotę Rada zamierza podsumować swoją działalność. Jak zaznaczył, "posiedzenie KRS zostało zwołane w związku z tym, że marszałek Sejmu upublicznił listę kandydatów do KRS, którą przekazuje do sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka". Dodał, że komisja wyznaczyła na poniedziałek posiedzenie, co oznacza, że we wtorek na posiedzeniu Sejmu zostanie wybrany nowy skład KRS.

Informację o zaplanowaniu na poniedziałek posiedzenie komisji sprawiedliwości, która zajmie się wyborem członków do Krajowej Rady Sądownictwa wskazanych przez kluby parlamentarne zapowiedział w piątek wiceszef komisji Andrzej Matusiewicz (PiS).

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka poinformował, że kluby PiS i Kukiz'15 wskazały swoich kandydatów do KRS, pozostałe nie skorzystały z prawa do wskazania kandydatów. Teraz kandydaturami zajmie się sejmowa komisja sprawiedliwości.

Kandydaci wskazani przez PiS to: Dariusz Drajewicz, Jarosław Dudzicz, Teresa Kurcyusz-Furmanik, Ewa Łąpińska, Leszek Mazur, Maciej Nawacki, Dagmara Pawełczyk-Woicka, Rafał Puchalski i Paweł K. Styrna. Kukiz'15 wskazał: Grzegorza Furmankiewicza, Marka Jaskulskiego, Joannę Kołodziej-Michałowicz, Zbigniewa Łupinę, Jędrzeja Kondka i Macieja A. Miterę.

W zeszłym tygodniu CIS podało pełną listę 18 kandydatów do KRS. Są to: Dariusz Drajewicz, Jarosław Dudzicz, Grzegorz Furmankiewicz, Marek Jaskulski, Joanna Kołodziej-Michałowicz, Jędrzej Kondek, Teresa Kurcyusz-Furmanik, Ewa Łąpińska, Zbigniew Stanisław Łupina, Leszek Mazur, Maciej Andrzej Mitera, Maciej Nawacki, Dagmara Pawełczyk-Woicka, Robert Pelewicz, Rafał Puchalski, Paweł Kazimierz Styrna, Mariusz Witkowski oraz Mariusz Lewiński.

Po upublicznieniu wszystkich nazwisk kandydatów, marszałek Sejmu zwrócił się do klubów parlamentarnych o wskazanie wybranych kandydatów; termin upłynął w czwartek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA