REKLAMA

W sobotę Rada Krajowa PO. Jednym z gości komisarz Elżbieta Bieńkowska

  • Autor: PAP/JS
  • 22 lutego 2018 17:12
W sobotę Rada Krajowa PO. Jednym z gości komisarz Elżbieta Bieńkowska Jak wynika z nieoficjalnych informacji, jednym z gości ma być Elżbieta Bieńkowska - była wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju (fot. PTWP)

Polityka europejska, zwłaszcza fundusze UE oraz pozycja Polski w UE i na świecie - to główne tematy sobotniego (24 lutego) posiedzenia Rady Krajowej PO. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jednym z zaproszonych gości będzie unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług Elżbieta Bieńkowska.

Sobotnie posiedzenie rozpocznie się o godz. 11. Jego termin nie jest przypadkowy - dzień wcześniej w Brukseli spotkają się na szczycie unijni przywódcy. Jednym z tematów dyskusji będą wieloletnie ramy finansowe UE po 2020 roku.

"Termin jest nieprzypadkowy - z jednej strony mamy szczyt UE, z drugiej - Komisja Europejska zapowiada ogłoszenie planów budżetu plus wiązanie go z wartościami unijnymi" - podkreślił sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski.

Posiedzenie Rady Krajowej ma być więc głównie poświęcone polityce europejskiej. "Będziemy rozmawiać o naszej pozycji w Europie, o funduszach europejskich także tych, które obecnie mamy do dyspozycji, o działaniach PiS w tym obszarze. Porozmawiamy o przyszłości, w tej części europejskiej, ale też międzynarodowej. Obserwujemy przez ostatnie, nie tylko dni, ale tygodnie i miesiące poważną degradację pozycji Polski na arenie międzynarodowej i będziemy wspólnie zastanawiać się jak tę pozycję odbudować" - podkreślił Gawłowski.

Na sobotnie posiedzenie Rady Krajowej zaproszono wielu ekspertów, także zagranicznych. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, jednym z gości ma być Elżbieta Bieńkowska - była wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju, a obecnie unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług.

"Będziemy słuchać tych, którzy znają realia europejskie, funkcjonowanie instytucji UE, ale też realia, które funkcjonują w Stanach Zjednoczonych. Myślę, że to będzie bardzo ważna debata, w której będzie wiele podpowiedzi, jak należy rozwiązywać problemy polskie na arenie międzynarodowej" - powiedział sekretarz generalny Platformy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Bogdan Warturek 2018-02-25 17:47:37
    Bieńkowska ma łeb wyleniały i duży jak u Romana Giertycha, teraz jest pytanie, który bardziej pusty?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA