REKLAMA

W sobotę zbierze się Rada Polityczna PiS

  • Autor: PAP/JS
  • 26 stycznia 2018 18:25
W sobotę zbierze się Rada Polityczna PiS Rada Polityczna wybierze nowego szefa Komitetu Wykonawczego PiS. Dotychczasowy - Joachim Brudziński pełnił tę funkcję od 2009 roku (fot. pis.org.pl)

W sobotę (27 stycznia) zbierze się Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości; jednym z tematów obrad ma być wybór nowego szefa Komitetu Wykonawczego partii, w miejsce Joachima Brudzińskiego, który na początku roku objął funkcję szefa MSWiA.

"Jutro Rada Polityczna PiS. Jej tematem będą sprawy organizacyjne (wybór Szefa Komitetu Wykonawczego) oraz analiza sytuacji społecznej w PL w kontekście wyborów samorządowych" - napisała w piątek na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 

Rada zbiera się o godz. 10.30 w siedzibie partii na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Posiedzenie ma się rozpocząć od wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Cała rada, łącznie z wystąpieniem szefa Prawa i Sprawiedliwości, ma być zamknięta dla mediów.

Rada Polityczna wybierze nowego szefa Komitetu Wykonawczego PiS. Dotychczasowy - Joachim Brudziński pełnił tę funkcję od 2009 roku. Z funkcji tej zrezygnował w styczniu, po tym jak został ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Brudziński zastąpił na stanowisku szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, który został ministrem obrony, po odwołaniu z tej funkcji Antoniego Macierewicza.

Brudziński informując o swojej rezygnacji członków Rady Politycznej PiS podkreślił, że objęcie przez niego funkcji szefa MSWiA mogłoby skutkować mniejszym zaangażowaniem na rzecz partii, stąd jego rezygnacja z funkcji przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS.

Minister podziękował również za wieloletnią współpracę i życzył sukcesów działaczom poszczególnych okręgów.

Rada Polityczna zbiera się po raz pierwszy od zmiany rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA