REKLAMA

W środę kolejne posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold

  • Autor: PAP/JS
  • 04 października 2016 19:01
W środę kolejne posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold Środowe posiedzenie sejmowej komisji śledczej będzie niejawne. (fot.mat.prasowe)

Kontynuacja wyboru doradców, zapoznanie się z wnioskami dowodowymi oraz omówienie ustaleń z prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku - to główne tematy, którymi zajmie się w środę komisja śledcza ds. Amber Gold - powiedziała jej szefowa Małgorzata Wassermann (PiS).

Środowe posiedzenie sejmowej komisji śledczej będzie niejawne.

- Będziemy kontynuowali powoływanie doradców komisji, co jest procedurą złożoną. Pozostała kwestia jednego z doradców, którego osobę komisja musi jeszcze przegłosować - poinformowała Wassermann. Chodzi o eksperta zgłoszonego z opóźnieniem przez Pawła Grabowskigo z klubu Kukiz'15.

Jak dodała, na środowe posiedzenie zostali zaproszeni "ci doradcy, którzy zostali już ustanowieni". Łącznie ma ich być 11.- Będziemy zwracać się o uruchomienie wobec nich procedury dostępu do informacji niejawnych - zapowiedziała posłanka.

Czytaj też: TK: Maile sędziów wyrazem ich zaniepokojenia ustawą

Kolejnym punktem posiedzenie ma być rozpatrzenie wniosków dowodowych - dodała. - Mając już pewien materiał dowodowy, wiemy o co się dalej zwracać - o jakie dokumenty i do jakich instytucji. Mając już pewien zasób informacji jesteśmy w stanie występować o kolejne materiały - wskazała.

Wassermann poinformowała, że do komisji wpłynęła już część materiału dowodowego, o który wnosiła komisja. - Wpłynęła już pewna część materiałów z prokuratury, ministerstwa sprawiedliwości, finansów, infrastruktury, z NBP, KNF oraz UOKiK - wymieniała zaznaczając jednocześnie, że nie jest to jeszcze cały materiał przesłany przez te instytucje.

- Będziemy ponadto omawiali kwestie ustaleń z prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku - dodała. Spotkanie to odbyło się przed dwoma tygodniami i miało m.in. dotyczyć omówienia postępowania prowadzonego w sprawie Amber Gold.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA