REKLAMA

W środę o godz. 16 głosowanie nad wyborem sędziów

  • Autor: PAP/GP
  • 02 grudnia 2015 11:32
W środę o godz. 16 głosowanie nad wyborem sędziów Sławomir Neumann, przewodniczący klubu parlamentarnego PO (fot. twitter.com)

Sławomir Neumann przekazał informację, że sejm w środę będzie głosował nad nominacjami sędziów Trybunału. Zgłoszeni zostali tylko kandydaci PiS.

- W środę o godz. 16 w Sejmie odbędzie się głosowanie ws. wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego - poinformował w środę po posiedzeniu Konwentu Seniorów i Prezydium Sejmu szef klubu PO Sławomir Neumann.

- Będziemy się bić o niezależność TK, to jest naprawdę ważna kwestia dzisiaj. Platforma będzie składała wnioski o to, by nie głosować dzisiaj tych punktów - zapowiedział.

Sejm będzie procedował projekt prezydencki

Neumann poinformował ponadto, że Sejm zajmie się też w środę prezydenckimi projektami ws. podniesienia kwoty wolnej od podatku i wieku emerytalnego. Jak dodał, pierwsze czytanie projektu dot. kwoty wolnej od podatku odbędzie się na sali plenarnej, zaś wieku emerytalnego - w komisji.

Komisja sprawiedliwości jest na tak

Sejmowa komisja sprawiedliwości zarekomendowała Sejmowi we wtorek wieczorem wybór na sędziów TK pięciu kandydatów zgłoszonych przez klub PiS. Pozytywne opinie przegłosowano mimo protestów posłów opozycji, według których doszło do złamania procedur i obyczajów sejmowych. Kandydatami PiS na sędziów TK są: Julia Przyłębska, Henryk Cioch, Lech Morawski, Mariusz Muszyński i Piotr Pszczółkowski.

Skrócone posiedzenie

Ze względu na czwartkowy pogrzeb posła Tomasza Tomczykiewiczam, z PO posiedzenie izby ma być jednodniowe. Posiedzenie Sejmu rozpoczęło się uczczeniem minutą ciszy pamięci Tomczykiewicza i posła V kadencji Sejmu Andrzeja Kłopotka, polityka PSL.

Poranne ustalenia

W środę rano na Konwencie Seniorów i Prezydium Sejmu zostały podjęte decyzje, że posłowie zajmą się również prezydenckimi projektami dot. wieku emerytalnego oraz podniesieniu kwoty wolnej od podatku. Posłowie wysłuchają też informacji w sprawie planowanej anty-reformy edukacyjnej; wniosek w tej sprawie złożył klub PO.

Jak powiedział dziennikarzom szef klubu PO Sławomir Neumann, pierwsze czytanie projektu dot. kwoty wolnej od podatku odbędzie się na sali plenarnej, zaś wieku emerytalnego - w komisji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA