REKLAMA

W środę pierwsze, zamknięte posiedzenie komisji śledczej ds. Amber Gold

  • Autor: GP
  • 02 września 2016 12:47
W środę pierwsze, zamknięte posiedzenie komisji śledczej ds. Amber Gold Amber Gold było piramidą finansową, która w okresie rządów PO została zlekceważona przez państwo i doprowadziła do utraty oszczędności wielu Polaków. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

• Na pierwszym powakacyjnym posiedzeniu Sejmu zbierze się komisja śledcza ds. Amber Gold.
• Posiedzenie komisji odbędzie się w środę (7 września).
• Spotkanie posłów będzie zamknięte.

Kancelaria Sejmu przedstawiła plany na najbliższe XXIV posiedzenie Sejmu tej kadencji.

W środę (7 września), po raz pierwszy w ramach prac parlamentarnych, zbierze się komisja ds. zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold.

Posiedzenie komisji będzie zamknięte.

Na stronach Sejmu czytamy, że w ramach spotkania posłowie-śledczy będą dyskutować nad wystąpieniem do właściwych organów państwowych o udostępnienie Komisji akt spraw, dokumentów oraz innych materiałów będących w sferze zainteresowania posłów.

Ponadto odbędzie się organizacja prac komisji, w tym ustalenie listy i harmonogramu przesłuchań. Zostanie też ustalona liczba składów doradczych przy komisji.

Komisję ds. Amber Gold prowadzi Małgorzata Wasserman.

Amber Gold to firma, która powstała w 2009 roku. Była dobrze rozpropagowaną marketingowo marką, która miała inwestować powierzone jej pieniądze w złoto i inne surowce szlachetne.

13 sierpnia 2012 r. firma ogłosiła upadłość. Jej sprawą zainteresowały się organa ścigania. Osoby odpowiedzialne za przedsięwzięcie aresztowano, a śledztwo wykazało, że Amber Gold to była typowa piramida finansowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA