REKLAMA

W środę spotkanie opozycji: PO, PSL i Nowoczesnej

  • Autor: PAP/JS
  • 10 maja 2016 12:57
W środę spotkanie opozycji: PO, PSL i Nowoczesnej Zarząd krajowy PO był poświęcony m.in. podsumowaniu sobotniego marszu opozycji. (fot.: twitter.com/schetynadlapo)

W środę (11 maja) rano odbędzie się spotkanie partii opozycyjnych, na którym PO, PSL i Nowoczesna będą dyskutować m.in. o tym, czy wziąć udział w spotkaniu liderów partii ws. projektu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS - zapowiedział szef PO Grzegorz Schetyna.

Schetyna był pytany na konferencji prasowej po posiedzeniu zarządu krajowego PO, czy Platforma Obywatelska wybiera się na spotkanie liderów partii nt. projektu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS, które organizuje marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

- Jesteśmy umówieni na jutro na spotkanie z liderami innych partii opozycyjnych. Jutro rano się spotkamy i będziemy to ustalać. Chciałbym, abyśmy zorganizowali wspólne spotkanie klubów parlamentarnych PSL, Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej i o tym porozmawiali - powiedział szef Platformy.

- Uważam, że bardzo ważne jest, żebyśmy ustalili płaszczyznę współpracy tutaj w opozycji parlamentarnej, jak budować wzajemne zaufanie, ale też jak prowadzić pewne wspólne projekty na poziomie parlamentu; to będzie bardzo ważne. Jestem przekonany, że w czwartek, a może już jutro, będziemy gotowi do odpowiedzi na temat obecności na tym spotkaniu (zorganizowanym przez marszałka Sejmu) - powiedział Schetyna

Lider PO podziękował też KOD, Nowoczesnej, PSL, Związkowi Nauczycielstwa Polskiego, Stowarzyszeniu Inicjatywa dla Polski za uczestnictwo w sobotnim marszu.

- Byliśmy razem i takie poczucie wspólnoty od soboty czujemy - mówił. Zarząd krajowy PO był poświęcony m.in. podsumowaniu sobotniego marszu opozycji.

Rzeczniczka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz powiedziała, że to szef jej partii Ryszard Petru wyszedł z propozycją spotkania. Dodała, że zaproszenie jest w formie ustnej, a jego termin jest uzależniony od spotkania ws. Trybunału z marszałkiem Kuchcińskim.

Dopytywana o pomysł spotkania klubów rzeczniczka Nowoczesnej powiedziała, że każda forma współpracy pomocna"w blokowaniu złych pomysłów PiS byłaby dobra. Zastrzegła jednak, że to jej opinia, a propozycją nie zajął się jeszcze klub Nowoczesnej. Dodała, że takie zaproszenie wolałaby usłyszeć bezpośrednio od Grzegorza Schetyny, a nie z mediów.

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz pytany przez PAP o spotkanie ze Schetyną i Petru odpowiedział, że będzie można o nim mówić dopiero, gdy przyjdzie zaproszenie na rozmowę liderów z marszałkiem Sejmu.

- Póki co żadnego zaproszenia nie dostaliśmy - dodał Kosiniak-Kamysz.

Lider PO podziękował też KOD, Nowoczesnej, PSL, Związkowi Nauczycielstwa Polskiego, Stowarzyszeniu Inicjatywa dla Polski za uczestnictwo w sobotnim marszu.

- Byliśmy razem i takie poczucie wspólnoty od soboty czujemy - mówił. Wtorkowy zarząd krajowy PO był poświęcony m.in. podsumowaniu sobotniego marszu opozycji.

PiS złożył w Sejmie projekt ustawy o TK. Według projektu m.in. rozprawa w pełnym składzie wymagałaby udziału co najmniej 11 z 15 sędziów, a zasada rozpatrywania spraw według kolejności wpływu nie dotyczyłaby m.in. wniosków ws. ustawy o TK.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Mat 2016-05-10 14:39:59
    Chyba nie ulega wątpliwości, że absencja opozycji na tym spotkaniu u Marszałka średnio by wyglądała w kontekście zapewnień o chęci porozumienia. Może niektórym na rękę jest podsycanie kłótni lub negocjacje — w ich rozumieniu — to spełnianie ich żądań? Właściwie w przypadku duetu PO–PSL i bagażu ostatnich 8 lat „zasług” dla RP nie widzę innego tematu do zaistnienia niż TK. Na szczęście mogą się podpiąć pod Panów Petru i Kijowskiego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA