REKLAMA

W środę spotkanie szefów klubów z marszałkiem Sejmu

  • Autor: PAP/JS
  • 29 marca 2016 11:20
W środę spotkanie szefów klubów z marszałkiem Sejmu (fot. facebook/Ryszard Terlecki)

Na środę (30 marca) marszałek Sejmu Marek Kuchciński zaprasza szefów klubów sejmowych na spotkanie - poinformował wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Terlecki powiedział na briefingu prasowym, że oficjalne zaproszenie zostanie wysłane we wtorek (29 marca). Jak dodał, słyszał już jednak deklaracje dwóch klubów, że ich przedstawiciele wezmą udział w tej rozmowie.

W ubiegły czwartek szef PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że zwróci się do marszałka Sejmu o zwołanie spotkania liderów partii tuż po świętach wielkanocnych. Jak wówczas mówił, takie spotkanie jest potrzebne, żeby "stan uspokojenia przynajmniej na kilka miesięcy uzyskać".

Terlecki pytany we wtorek, czy Kaczyński weźmie udział w środowym spotkaniu, odpowiedział, że Jarosław Kaczyński jest szefem partii i liderem Zjednoczonej Prawicy. "Natomiast to będzie spotkanie na nieco niższym szczeblu - szefów klubów" - dodał.

Dopytywany, czy spotkanie szefów klubów jest wstępem do kolejnego spotkania szefów partii, Terlecki powiedział: "Być może, zobaczymy, jak przebiegną te rozmowy". Wyraził nadzieję, że spotkanie szefów klubów będzie dobrym etapem do dalszych ewentualnych rozmów.

"Jeśli opozycja będzie nadal postępować, tak jak postępuje, czyli odwoływać się głównie do instytucji zagranicznych, równocześnie szkalując własne państwo, to rozmowa wtedy będzie bardzo trudna" - zastrzegł Terlecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA