REKLAMA

W Warszawie manifestacja Komitetu Obrony Demokracji

 • Autor: PAP
 • 12 grudnia 2015 13:02
W Warszawie manifestacja Komitetu Obrony Demokracji (fot. Twitter Agnieszka Pomaska)

Przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie rozpoczęła się w południe manifestacja pod hasłem: "Obywatele dla demokracji", zorganizowana przez Komitet Obrony Demokracji. Zebrała się tam także kontrmanifestacja środowiska narodowców i Ruchu Kontroli Wyborów.

Manifestującym towarzyszą hasła, m.in. "Stop psuciu demokracji". Na jednym z transparentów przypominają oni słowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego o tym, że zgodnie z zapisami Konstytucji RP orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą.

Tuż po rozpoczęciu manifestacji po godz. 12 - przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego przy al. Szucha - zaplanowano wystąpienia: lidera Komitetu Obrony Demokracji Mateusza Kijowskiego i polityków opozycji: Ryszarda Petru (Nowoczesna), Barbary Nowackiej (Zjednoczona Lewica), Sławomira Neumanna (PO) i Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL). W manifestacji udział biorą też posłowie PO, m.in. Rafał Grupiński i Andrzej Halicki.

Marsz wyruszy o godzinie 13. i przejdzie ulicami: al. Szucha, przez pl. Na Rozdrożu, Alejami Ujazdowskimi, ul. Piękną, ul. Wiejską - gdzie przed Sejmem zaplanowano wystąpienie m.in. Henryka Wujca. Później manifestujący przejdą przez pl. Trzech Krzyży, ul. Nowy Świat, ul. Krakowskie Przedmieście. Manifestacja ma zakończyć się przez Pałacem Prezydenckim.

KOD podkreśla, że zaproszeni goście biorą udział w demonstracji nie pod partyjnymi sztandarami, ale jako obywatele. "Będziemy szerokim, ponadpartyjnym frontem bronić demokracji i wyrażać nasze zaniepokojenie tym, co się dzieje ostatnio z instytucjami demokratycznego państwa w Polsce" - mówił na piątkowym briefingu w Sejmie Mateusz Kijowski.

CWBTOLhUkAEOVw3.jpg large.jpg
CWBTHVUXIAAo7Xz.jpg large.jpg
CWBTc8wWoAANzCa.jpg large.jpg
CWBSxxAUEAA8znM.jpg large.jpg

fot. Twitter

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • Marek.S 2015-12-12 20:35:47
  Do Chachar: Poniżej został podany adres e- mail. Nie odnotowałem w przedmiotowej sprawie przychodzącej wiadomości na w/w, z uwagi na powyższe nie odniosę się merytorycznie do ostatniego wpisu.
 • Chachar 2015-12-12 19:56:20
  Do Marek.S: Panie Marku, Chachar to chłopak z krakowskiej Krowodrzy albo Zwierzyńca. Chciałem tylko dowiedzieć się o co Panu chodzi, bo rzeczywiście poruszył Pan ważną sprawę.
 • PSL zdrajcy, oszuści! 2015-12-12 18:09:35
  Jaki manifest obrony demokracji,gdzie przemawiał krętacz Kosiniak-Kamysz z PSL reprezentujący najcięższy kaliber postkomunistów partyjnych, których nie chcieli nawet w SLD! Wstyd i hańba!
 • Marek.S 2015-12-12 17:56:56
  Do Chachar: Jak masz problemy w czytaniu po Polsku proponuje wróć się do nauczania początkowego Ukraińcu!
 • Chachar 2015-12-12 17:09:13
  Do Marek.S: Panie Szanowny - sprawa bardzo ważna a Pan taki bełkot zasuwasz. Czy naprawdę nie potrafi Pan pisać po polsku zachowując składnię i logikę tekstu. Poszukaj Pan kogoś kto to napisze z sensem bo sprawa wygląda na istotną.
 • Marek.S 2015-12-12 13:43:45
  Jako były działacz Solidarności 89 cieszyliśmy się wolnością słowa walką o demokracje, swobodę do zgromadzeń publicznych, od 2012roku afera gruntowa masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas w obrębach gmin gdzie, właściciele gruntów niebyli stronami postępowania zdestabilizowała Państwo Polskie, łamiąc prawa obywteli karygodnie Konstytucje Rzeczpospolitej Polskiej: podstawa art. 64 Konstytucji z art. 21 ustęp 1, potwierdza podmiotowość stron postępowania( zasada ochrony własności jako zasada działania Państwa). Wszelkie standardy demokratyczne zostały zdeptane, przez Rząd stojący bezczynnie, gdzie społeczeństwo jest traktowane jako bydło robocze bez żadnych praw(przyłożył się PSL: nowelizacja Ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z 2013roku poz. 503, nie zaskarżono do TK ), delikatnie ujmując znaleźli kozłów ofiarnych do celów utrzymania samorządowej kliki przestępczej, zaś ponad 5milionowa rzesza uczciwych Polaków wykształconych musi w danych okolicznościach emigrować z kraju na tzw. zmywak. Marek.Skomorowski.1970@wp.pl
 • Marek.S 2015-12-12 13:39:08
  Jako były działacz Solidarności 89 cieszyliśmy się wolnością słowa walką o demokracje, swobodę do zgromadzeń publicznych, od 2012roku afera gruntowa masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas w obrębach gmin gdzie, właściciele gruntów niebyli stronami postępowania zdestabilizowała Państwo Polskie, łamiąc prawa obywteli karygodnie Konstytucje Rzeczpospolitej Polskiej: podstawa art. 64 Konstytucji z art. 21 ustęp 1, potwierdza podmiotowość stron postępowania( zasada ochrony własności jako zasada działania Państwa). Wszelkie standardy demokratyczne zostały zdeptane, przez Rząd stojący bezczynnie, gdzie społeczeństwo jest traktowane jako bydło robocze bez żadnych praw(przylał; nowelizacja Ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z 2013roku poz. 503, nie zaskarżono do TK ), delikatnie ujmując znaleźli kozłów ofiarnych do celów utrzymania samorządowej kliki przestępczej, zaś ponad 5milionowa rzesza uczciwych Polaków wykształconych musi w danych okolicznościach emigrować z kraju na tzw. zmywak. Marek.Skomorowski.1970@wp.plREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA