REKLAMA

W Warszawie rozmawiali przedstawiciele krajów UE spoza strefy euro

  • Autor: PAP/JS
  • 26 września 2016 22:10
W Warszawie rozmawiali przedstawiciele krajów UE spoza strefy euro Wcześniej wiceminister spraw zagranicznych mówił też, że celem spotkania jest wypracowanie dobrych kanałów komunikacji wśród państw spoza strefy, by ich głos był wyraźny w debacie o przyszłości strefy euro. (Konrad Szymański, fot.wikimedia.org/ EU2016 SK)

• W Warszawie odbyły się konsultacje przedstawicieli państw członkowskich UE spoza strefy euro.
• Zależy nam na efektywnych i szybkich reformach w obszarze euro - ocenił po spotkaniu wiceszef MSZ Konrad Szymański.

Poza eurolandem obok Polski pozostają Dania, Chorwacja, Czechy, Rumunia, Szwecja, Bułgaria i Węgry, a także Wielka Brytania. Do Warszawy zaproszeni zostali przedstawiciele premierów, resortów spraw zagranicznych i finansów wszystkich państw członkowskich Unii nieposiadających wspólnej waluty, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii, której obywatele w czerwcowym referendum zdecydowali o opuszczeniu Unii Europejskiej.

Czytaj też: Beata Szydło: Chcemy uczciwego, transparentnego sportu, z którego będziemy dumni

- To początek procesu, który będzie trwał - mówił po poniedziałkowym spotkaniu Szymański, który zaprosił delegatów na rozmowy do Warszawy. - Zależy nam, by konieczne reformy w strefie euro były efektywne i szybkie. By tak się stało, potrzebujemy dobrej współpracy z krajami spoza strefy euro, które pozostają ważną i silnie zintegrowaną częścią wspólnego rynku w UE - komentował.

Wcześniej wiceminister spraw zagranicznych mówił też, że celem spotkania jest wypracowanie dobrych kanałów komunikacji wśród państw spoza strefy, by ich głos był wyraźny w debacie o przyszłości strefy euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA