REKLAMA

W Warszawie upamiętniono ofiary katastrofy smoleńskiej

 • Autor: PAP/MN
 • 10 stycznia 2017 10:28
W Warszawie upamiętniono ofiary katastrofy smoleńskiej Przed pałacem, oprócz delegacji PiS, zebrała się grupa Obywateli RP, którzy sprzeciwiali się ekshumacji ofiar katastrofy. (fot. twitter)

• Premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński, członkowie rządu oraz parlamentarzyści wzięli udział we mszy świętej w intencji osób, które zginęły w katastrofie pod Smoleńskiem.
• Złożono także znicze oraz kwiaty przed tablicami upamiętniającymi ofiary katastrofy.
• Podczas uroczystości przed pałacem zgromadziła się grupa protestujących Obywateli RP.

We wtorek (10 stycznia) rano politycy PiS w 81. miesięcznicę smoleńską uczestniczyli we mszy świętej w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca. Następnie przeszli przed Pałac Prezydencki, gdzie złożono kwiaty przed tablicami upamiętniającymi ofiary katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.

W uroczystości udział wzięli m.in. premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz ministrowie, m.in. Mariusz Błaszczak i Antoni Macierewicz oraz szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Przed pałacem zebrała się grupa Obywateli RP, którzy mieli ze sobą białe kwiaty oraz duży transparent z napisem: "W obronie protestujących rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Ręce precz od grobów". Jak umówili, jest to wyraz sprzeciwu wobec ekshumacji ofiar katastrofy.

Protestujący Obywatele PR stali na chodniku przed Pałacem Prezydenckim, a za nimi ustawił się kordon policji. Ponadto droga z pobliskiego kościoła przed pałac została wygrodzona metalowymi barierkami.

W czasie gdy politycy i zwolennicy PiS odmawiali modlitwę przed pałacem, Obywatele RP nie zakłócali jej przebiegu i nie wznosili żadnych haseł i okrzyków, a jedynie unosili białe kwiaty.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Prawo! Precz z PiS! 2017-01-10 15:14:11
  Do Kuba_22: Odebrałeś mi drugi komentarz z uwagi iż miał się rzeczowo odnieść do owych świętoszków dokładnie Komunistów i złodziei którzy łamiąc prawo odbierają nam"Wolność i resztki godności osobistej". Wstydź się człowieku.
 • Kuba_22 2017-01-10 12:22:41
  Nie jesteś prawy tylko "lewy" Ja zauważyłem, że cała Polska śmieje się wale z was, KOMUNIŚCI I ZŁODZIEJE! Ale nie martw się masz prawo być śmiesznym, tak samo jak uczestnicy rocznicy katastrofy smoleńskiej mają prawo do upamiętnienia ofiar katastrofy. Słabiutki jesteś skoro "śmieszni" wywołują u Ciebie taki niepokój.
 • PiS Hańba Wstyd! 2017-01-10 11:21:39
  Przecież ofiary katastrofy smoleńskiej są pochowane na cmentarzach z wyjątkiem Lecha Kaczyńskiego z małżonką spoczywających na Wawelu. Jako obywatel prawy apeluje skończcie tą szopkę, cała Polska z was się śmieje !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA