REKLAMA

W Warszawie V Marsz Wolności i Solidarności, organizowany przez PiS

 • Autor: PAP
 • 13 grudnia 2015 13:42
W Warszawie V Marsz Wolności i Solidarności, organizowany przez PiS (fot. Twitter PiS)

Na warszawskim placu Trzech Krzyży rozpoczął się w niedzielę od Apelu Pamięci V Marsz Wolności i Solidarności, zorganizowany przez PiS. Zaplanowano wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Manifestujący niosą biało-czerwone flagi i transparenty z hasłami, m.in. "Prezydencie jesteśmy z tobą", "Chcemy dekomunizacji sądów i mediów publicznych", "Smoleńsk - wszystko zgodnie z procedurą. Demontaż Polski - zgodnie z polityką PO i PSL".

Marsz ma się zakończyć pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego przy al. Szucha; następnie specjalna delegacja ma złożyć kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze.

Politycy PiS w rozmowie z PAP podkreślali, że tegoroczna manifestacja ma być m.in. wyrazem poparcia dla rządu i prezydenta Andrzeja Dudy. "Marsz jest wyjątkowy, dlatego że mamy do czynienia z takim festiwalem hipokryzji, oskarżeń. Jest odpowiedzią na potrzebę wyborców, którzy czują się wręcz maltretowani przekazem medialnym, narracją, że rzekomo demokracja jest zagrożona, że zagrożony jest ład konstytucyjny w naszym państwie, tylko z tego powodu, że na 15 sędziów Trybunału Konstytucyjnego nie będzie 15 ze wskazania PO" - powiedział PAP wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (PiS). Dodał, że marsz ma także przypominać "prawdziwych, często bezimiennych bohaterów Solidarności".

Również na niedzielę zaplanowana jest pikieta przed domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu. Organizatorzy wydarzenia "trzynastego grudnia przed domem Jarosława" na Facebooku informują, że zgromadzenie odbędzie się w godz. 19-22.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (8 komentarzy)

 • Krakus 2015-12-14 17:30:31
  Do Ślązak: W Krakowie też się boją że spór wyjdzie na ulice. Bolszewizm i nazizm (faszyzm) to nie kwestia poglądów - to kwestia charakteru. PiS to na 100% narodowi socjaliści.
 • Ślązak 2015-12-14 00:21:55
  A ja jestem przerażony . Nienawiść , dzielenie społeczeństwa , jedyna słuszna racja , gorsi ,... To prosta droga do dyktatury i faszyzmu.
 • Co_nam_PIS_DA 2015-12-14 00:10:11
  Do Andrzej Wysocki: Ale jaja, myślałem że cud rozmnożenia tłumu patriotów da tylko 50.000 wirtualnych demonstrantów Plac Trzech Krzyży ma 2.5 ha - łącznie z pomnikami i ulicami dojściowymi - pół miliona ludzi stałoby w 5 warstwach. Moje gratulacje, podziwiam bezczelność i tupet. Trzeba być wielkim patriotą aby tak kłamać w żywe oczy. Nawet bolszewik Lenin tego nie potrafił. Niezły cyrk.
 • Andrzej Wysocki 2015-12-13 18:41:21
  natomiast dzisiejszy dzien 13 grudnia 2015 pokazal PO-wszczykom prawdziwe oblicze Polakow. 500tys pokazalo ze wczorajsze 50tys to byl drobiazg. Poparcie dla prawdy i PiSu jest olbrzymie!!!! Tak tylko trzymac. PO czas do kosza. Nigdy juz nie damy sie nabrac na wasze falszywe obietnice. Z waszyt ust tylko pomyje i jad. Waszym celem bylo " dziel i rzadz ". My Polacy mowimy wam: DOSC TEGO. Rozwiazcie wasza skompromitowana pro PZPR organizacje.
 • Piast 2015-12-13 14:41:02
  Kim z wykształcenia jest Sakiewicz? U nas w liceum oblałby maturę za taką znajomość historii. A raczej nie byłby do niej dopuszczony.
 • wdzivny 2015-12-13 14:23:30
  Chciaż orzeczenie TK jest jaknajbardziej prawidłowe i bezstronne, to oświadzczenie Bruszińskiego mija się z prawdą, bo TK ma być na straży peawa, a nie interesów jakiejś partii, o co ewidentnie chodzi działaczom PiS ( czataj Kaczyńskiego)
 • Przemyślida 2015-12-13 14:16:52
  Tak gwoli prawdy historycznej: Piłsudski bardzo nie lubił Witosa. Cytowanie jego opinii o rządach Chjeno-Piasta może być uznane za hejt. Witos przed Piłsudskim uciekł do Pragi - czeskiej !!!! Kto wymyślił aby obu panów na siłę pod jeden dach pakować? Gratuluję PiSiakom szacunku dla dziejów narodu. Patriotyzm to także szacunek dla niefałszowanej historii.
 • Co_nam_PIS_DA 2015-12-13 14:04:39
  Pani Kempa wraz z p. Pereirą musi zrobić dwa cudy: 1. Pomnożenia tłumu patriotów w niedzielę - lekko licząc 10 razy 2. Wygubienia bezwolnej tłuszczy w sobotę - też z 10 razy. Pomagać będą ochoczo Karnowscy, Sakiewicz, Bierecki już szykuje ekstra premie. Do dzieła - Prezes patrzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA