REKLAMA

W warszawskiej archikatedrze rozpoczęła się msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

  • Autor: PAP/JS
  • 10 lipca 2017 19:31
W warszawskiej archikatedrze rozpoczęła się msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej Policja czuwa nad bezpieczeństwem zebranych (fot. Robert Kropiwnicki‏/twitter)

O godzinie 19. w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela rozpoczęła się msza w intencji osób, które 10 kwietnia 2010 r. zginęły w katastrofie pod Smoleńskiej. W uroczystości uczestniczą m.in. członkowie rządu.

W mszy odprawianej w 87. miesięcznicę smoleńską uczestniczą m.in. prezesa PiS Jarosław Kaczyński, wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz przedstawiciele rodzin pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej.

Po zakończeniu mszy, zaplanowano marsz pamięci, który przejdzie przed Pałac Prezydencki, gdzie ma wystąpić prezes PiS.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA