REKLAMA

Wacław Berczyński był aresztowany w USA za groźby terrorystyczne

 • Autor: MN
 • 08 czerwca 2017 06:31
Wacław Berczyński był aresztowany w USA za groźby terrorystyczne Berczyński 20 kwietnia 2017 r. złożył rezygnację ze stanowiska przewodniczącego podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej. (fot. MON)

Były przewodniczący sejmowej podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej Wacław Berczyński został aresztowany przez amerykańską policję 6 sierpnia 2004 r. – donosi „Super Express”.

Berczyńskiemu zarzucono obrazę sądu, szykanowanie oraz groźby terrorystyczne. Berczyński według doniesień dziennika wyszedł za kaucją, a w październiku 2004 r. sąd umorzył postępowanie.

- Nic nie pamiętam, ale z tego co czytam wynika, że obraziłem sąd i groziłem komuś – powiedział w rozmowie z gazetą Berczyński i dodał, że zważywszy na wysokość kaucji widocznie nie był aż tak groźny.

Berczyński podał się do dymisji po tym jak powiedział, że to on „wykończył caracale”. Zrzekł się stanowiska i wrócił do USA. W rozmowie z „SE” mówi, że wyjazd planował już w połowie lutego i nie miał on związku z narosłymi wokół jego osoby kontrowersjami. Platforma Obywatelska uważa natomiast, że Berczyńskiego powinna ścigać prokuratura za dostęp do tajnych dokumentów.

Na pytanie o jego ocenę caracali, Berczyński odpowiedział, że to przeciętne i zbyt drogie maszyny i ich zakup był równoznaczny z próbą kradzieży z Polski co najmniej miliarda dolarów. – To był duży, a może największy przekręt w historii Polski – ocenił. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Katon 2017-06-16 19:31:45
  Tullamore. Masz rację, Macierewicz przejdzie do historii polskiej psychiatrii jako kliniczny przykład indukcji psychotyczno-paranoicznej w aspekcie wpływu na zachowanie niektórych odbiorców jego urojeń. I nie pukaj się czasem w czoło bo nie będziesz mógł chodzić.
 • tulismanore 2017-06-11 16:20:39
  Do Psycho.: Łżesz jak pies. Gdyby Macierewicz w czerwcu 1992 r. nie doprowadził do ujawnienia agentów bezpieki w najwyższych władzach Rzeczypospolitej, to do dzisiaj, nie miałbyś zielonego pojęcia o tym, kto dokonał zamachu stanu i bezpodstawnie obalił Rząd Premiera Olszewskiego. A nadto, nie poznałbyś prawdziwego nazwiska szpicla o pseudonimie "bolek". A więc, puknij się w te głupie czoło, nim wyrazisz o kimś fałszywą opinię. Macierewicz, przejdzie do historii Polski tak samo, jak inni prawi i odważni Polacy.
 • Psycho. 2017-06-08 07:32:57
  Nastepny Psycho,nic dziwnego Kolega Macierewicza.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA