REKLAMA

Walka o Senat w Łodzi. Nowoczesna i Kukiz ujawniają nazwiska

  • Autor: TM
  • 09 września 2015 09:09
Walka o Senat w Łodzi. Nowoczesna i Kukiz ujawniają nazwiska Prof. Andrzej de Lazari walczy o miejsce w Senacie z okręgu nr 23. Fot. facebook.com

Profesor Andrzej de Lazari został kandydatem Nowoczesnej na senatora w Łodzi. Swojego kandydata w okręgu nr 23 ujawnił także Komitet Kukiz'15.

Prof. Andrzej de Lazari walczy o miejsce w Senacie z okręgu nr 23, obejmującym zachodnią część Łodzi. Zmierzy się z obecnym senatorem PO Maciejem Grubskim, kandydatką PiS Elżbietą Więcławską-Sauk, a także kandydatem PSL Adamem Kacprzyckim.

Komitet Kukiz'15 wystawił natomiast Marka Laskowskiego. To 48-letni pracownik firmy Veolia, który o sobie mówi "bezpartyjny patriota".

Profesor de Lazari to historyk idei, kulturoznawca i sowietolog, wykłada m.in. na wydziale studiów międzynarodowych i politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego.

Nowoczesna popiera kandydata PO

W okręgu nr 24 obejmującym Widzew oraz powiat łódzki wschodni i brzeziński Nowoczesna poprze obecnego senatora Ryszarda Bonisławskiego, który ponownie startuje z poparciem PO.

Tam o mandat ubiega się także Jerzy Kropiwnicki, były prezydent Łodzi, który wystartuje z poparciem PiS. PSL postawił na adwokata Krzysztofa Kwietnia, a Kukiz Dorotę Zgutkę, redaktor naczelną magazynu "Kobieta Puszysta" - donosi ”Dziennik Łódzki”.

Kandydaci Kukiza

Komitet Kukiz'15 ujawnił także nazwiska kandydatów na senatorów w pozostałych czterech z pięciu okręgów.

W okręgu nr 25 (pow.: kutnowski, łęczycki, łowicki, poddębicki) będzie to Dariusz Pigłowski, w okręgu nr 26 (łaski, pabianicki, zgierski) Grzegorz Kasza, w okręgu nr 27 (pajęczański, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski) Patrycjusz Gładki, w okręgu nr 28 (bełchatowski, piotrkowski, radomszczański oraz miasto Piotrków Tryb.) Jarosław Brózda, niegdyś członek PiS, były starosta bełchatowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • Tomasz 2015-09-13 15:01:18
    Pani Więcławska- Sauk, była już senatorem z list PiS. W stanie wojennym usunięta z pracy w regionalnej TVP.
  • kbb2 2015-09-09 10:59:12
    Dla Kukiza skończyła się taryfa ulgowa.... Teraz będzie już tylko pod górkę. Kandydaci z list będą musieli się wykazać teraz swoją pracą i sprytem...Panie Kukiz trzymam kciuki ale czas zabawy się skończył....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA